Żółty szlak turystyczny od strony Bliżyna i Zagórza

Adres:

Skarżysko-Kamienna

Żółty szlak rowerowy prowadzi od strony Bliżyna i Zagórza.

Przechodzi on przez wiele ulic między innymi przez ul. Ponurego, ul. Legionów, ul. Metalowców, ul. K. C.Norwida, ul. St. Konarskiego, ul. A. Grottgera, ul. Wileńska, ul. Armi Krajowej, ul. Z.Krasińskiego, ul. St. Okrzei, ul. J.Słowackiego ( w drugą stronę J. Słowackiego, ul. Tysiąclecia, ul. Z. Krasińskiego), al. Niepodległości, ul. Marsz. J.Piłsudskiego, ul. 11-go Listopada, ul. 3-go Maja. Następnie droga wiedzie przez przepiękną drogę leśną k. Szczepanowa i stadniny „Stary Młyn” w kierunku Wąchocka. Trasa pozwalana na zapoznanie się z miastem poprzez jechanie najważniejszymi ulicami dostosowanymi do jazdy rowerem. Drogi są utwardzone i nie jest to trudna trasa. Największe atrakcje napotykane na drodze to bogactwo przyrodnicze, piękna architektura oraz możliwość jazdy konnej w stadninie "Stary Młyn". Same ulice oferują nam wiele miejsc do odpoczynku, ponieważ na trasie znajdują się restauracje czy bary. Z tego powodu trasa nadaje się nawet dla początkujących. Droga leśna k. Szczepanowa również jest w dobrym stanie, a więc stan techniczny roweru nie musi być wygórowany. Jadąc tą częścią trasy mamy możliwość pooddychania świeżym powietrzem i obserwacji przyrody. Jeśli dojedziemy do Wąchocka to mamy możliwość zobaczenia atrakcji przyrodniczych takich jak "Lessowy wąwóz Rocław" oraz odsłonięcie geologiczne - nieczynny kamieniołom w Wąchocku. Znajduje się tam także wiele zabytków takich jak Zespół kościelno-klasztorny cystersów, Kaplica św. Rocha czy Drewniana kapliczka z figurą św. Jana Nepomucena.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 847