Dzień Kobiet w MCK

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 11 marzec 2017 17:30 30 zł (normalny), 20 zł (UTW oraz seniorzy 60+)
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig zapraszają na DZIEŃ KOBIET w MCK, który odbędzie się 11 marca 2017 r. o godz. 17.30.

Wystąpią: Perły z Lamusa, gwiazda wieczoru Tomasz Stockinger w Recitalu "Już nie zapomnisz mnie". 
W programie: Konkursy, upominki, lampka szampana.

Ceny biletów: 30 zł (normalny), 20 zł (UTW oraz seniorzy 60+). Bilety do nabycia: Impresariat Art. MCK tel. 41 25 31 482 wew. 108 lub 500 199 710.

Recital Tomasza Stockingera "Już nie zapomnisz mnie", to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego.

Tytuł programu pochodzi od piosenki Już nie zapomnisz mnie, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii Zapomniana melodia z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.

Można powiedzieć, że ten recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm'em i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych. Najlepszy prezent muzyczny dla kobiety i mężczyzny!

Fortepian: Stefan Gąsieniec, 
fot. Robert Gauer

Tomasz Stockinger - ukończył  PWST w Warszawie  w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją a także estradą jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również  rodzinne muzyczne tradycje.

W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym pod dyr G. Holoubka, później współpracował z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. 
Najważniejsze filmy: Sto koni..., Bołdyn,  Znachor,Lata 20-te, 30-te..., 
Seriale: Dom, Rycerze i rabusie, Pogranicze w ogniu, Zespół  adwokacki i Klan, który w tym roku wszedł w 20-ty rok emisji. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenachw repertuarze teatralnym i muzycznym. 

Stefan Gąsieniec - kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury.
Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego "Eurosilesia"; gdzie Honorowy Patronat nad festiwalem od początku jego istnienia obejmował światowej sławy dyrygent MAESTRO KURT MASUR. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie". Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak : Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi.
Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem, Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 674