Koncert Premierowy grupy Małe S.I.E.

Wydarzenie archiwalne
Środa, 05 październik 2016 11:00 na godz. 19.00: bilet dla osób od 11 roku życia 15 zł, dorosły + dziecko (do 10 lat) - 17 zł, na godz 11.00, bilet jedyne 2 zł (zamówienia grupowe)
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Marta złapała wiewiórkę...
Ty złap kota ... na punkcie muzyki :)

Zapraszamy na nasz koncert premierowy grupy Małe S.I.E., który odbędzie się 5 października w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Podczas koncertu zagramy utwory z debiutanckiej płyty "7 Bajek". 

Dorosłych ze swoimi pociechami zapraszamy na godzinę 19.00, bilet dla osób od 11 roku życia 15 zł, dorosły + dziecko (do 10 lat) - 17 zł. 
Dzieciaki i młodzież ze szkół zapraszamy na godz 11.00, bilet jedyne 2 zł (zamówienia grupowe) :) 

W sprawie rezerwacji dzwońcie do Stiffa (602695916) albo do impresariatu MCK. 

A nasza płyta już w sklepach muuuuzycznych :) yea... BRACIA i SIOSTRY powiadam wam!!! 
Wtłoczcie się w tęczę !!! :)

http://www.empik.com/siedem-bajek-male-s-i-e,p
https://saturn.pl/muzyka/siedem-bajek

15 września 2016 r. światło dzienne ujrzała debiutancka płyta formacji Małe S.I.E. pt. ”7 Bajek”. Małe S.I.E. to wywrotowa grupa muzyczna, grająca muzykę S.I.E. czyli eklektyczną mieszankę, rujnująca wszelkie stereotypy dotyczące muzyki dziecięcej. „7 bajek” jest płytą nagraną pod patronatem księcia polskiej bajki - Koziołka Matołka, ponieważ producentem jest Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. O wyjątkowości płyty „7 Bajek” decyduje jej naturalność. To płyta, gdzie dzieci są sobą i przez pryzmat własnych, kolorowych osobowości opowiadają historie DLA RODZICÓW I ICH POCIECH. Na „7 Bajek” składają się utwory niebanalne, zmuszające do spojrzenia na świat z perspektywy dziecięcej wyobraźni. Wyjątkowe jest również przesłanie płyty, które ujawniło się w dialogu z małą Martą:

-Marta co robisz?
-Piszę bajki.
-Po co piszesz bajki?
-Żeby ludzie ich słuchali.
-Po co maja słuchać bajek?
-Żeby wtłoczyli się w tęczę …

Takich wyjątkowych historii na płycie „7 Bajek” jest więcej - historia o tacie zaklętym w czasie, o Marcie która łapie wiewiórki czy Kai, która nie lubi stać w pierwszym rzędzie, a jednak bez jej piosenki świat wydaje się pusty. Teksty to mocna strona tej płyty, powstawały tez w specyficzny sposób. Były poprzedzone licznymi rozmowami i nagraniami dziecięcych opowieści. Czasem były efektem zajęć na kreatywność, podczas których dzieciaki korzystając z sali pełnej instrumentów wymyślały swoje muzyczne opowieści. W warstwie muzycznej mocno zaznaczają się perkusyjne instrumenty etniczne. Ten fakt nie dziwi, bo Małe S.I.E. to najmłodsze dziecko Szkółki Studium Instrumentów Etnicznych i kompozycje noszą wyraźny rys tej awangardowej grupy. W świecie muzyki dziecięcej to zupełny przewrót, te kompozycje nie są ani popowe, ani infantylne. Można by się pokusić o porównanie do stylistyk goatransowych, folkowych czy też muzyki reggae, ale każdej z tych stylistyk Małe S.I.E. się wymyka. Eklektyczność to cecha muzyki Małego S.I.E. Słuchając płyty odnosi się wrażenie, że w końcu na rynku polskim pojawiła się płyta, którą z przyjemnością razem ze swoimi dziećmi posłuchają rodzice zasłuchani w muzyce alternatywnej, potem zaś z radością wspólnie pójdą na koncert klubowy grupy Małe S.I.E.

Dopełnieniem płyty jest okładka, która powstała dzięki talentowi 8-letniej Marysi Kozłowskiej. Chciało by się krzyknąć - dzieciaki górą!

Płytę zrealizowano w kieleckim Studio UNITED RECORDS.

W nagraniach udział wzięli: Marta Jędrys, Justyna Jędrys, Julia Kulińska, Marysia Obwarzanek, Alicja Niewczas, Kornelia Palkowska, Natalia Kwiecień, Bartosz Woźniczka, Tomek Aftyka oraz Hubert Drążek, Mikołaj Janowski i Piotr Stefański. (S.I.E.)

Rysunki do okładki popełnili Marysia (lat 8) i Piotr Kozłowscy

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 811