Narodowe Czytanie - "Quo Vadis" H. Sienkiewicza w Miejskim Centrum Kultury

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 03 wrzesień 2016 12:00
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie zapraszają 3 września 2016 r. na godz. 12.00 do Miejskiego Centrum Kultury (sala widowiskowa) na wspólne czytanie fragmentów powieści „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Jej podstawowym celem jest propagowanie rodzimej literatury, wzmacnianie wspólnoty narodowej, budowa międzypokoleniowych mostów oraz łączenie ludzi ponad codziennymi podziałami. Do tegorocznej edycji (2016 r.) przypadającej na Rok Sienkiewicza wybrano powieść 
„Quo Vadis”. Jest w tej książce zwycięstwo prawdy i miłości, historia wiary, która pozwala budować silne więzi wspólnotowe. Jest to opowieść o triumfie odwagi i konsekwencji w działaniu o solidarności w imię fundamentalnych idei i wartości.

Narodowe czytanie to dobry czas, by raz jeszcze zachwycić się uczciwością Ligii, przeżyć duchową przemianę Marka Winicjusza, czy też towarzyszyć Ursusowi w jego walce na rzymskiej arenie.

Spotkajmy się zatem w pierwszą sobotę września z lekturą inspirującą do refleksji, dającą być może odpowiedzi na pytania, które stawia przed nami teraźniejszość a jednocześnie przynoszącą radość kontaktu z literaturą pierwszego polskiego noblisty. Albowiem kultura w piękny sposób łączy przeszłość i tradycję z przyszłością, zbliża pokolenia stając się okazją do rozmowy i spędzenia razem czasu.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 278