Spektakl pt. ,,Atrakcyjny pozna panią..."

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 01 kwiecień 2017 17:00 65 zł, 55 zł
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Miejskie Centrum Kultury w  Skarżysku-Kamiennej zaprasza 1 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 na spektakl pt. ,,Atrakcyjny pozna panią...”

Bilety w cenie 65 zł, 55 zł do nabycia w Impresariacie MCK. Rezerwacje tel. kom. 500 199 710, tel. 41 25 31 482 wew. 108.
 
Opis spektaklu:
 
Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń “stara panna” czy “stary kawaler”. Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie “samotnych z wyboru”.
 
“Atrakcyjny pozna panią” nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku, czy żydowsku. Jest prawdziwą, polską, historią o Stasiu – starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy anons i kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty.
 
W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh – Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan “do szklanki” . Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka – młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce. Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama… I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.
BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 835