Spotkanie informacyjne o Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Wydarzenie archiwalne
Środa, 01 marzec 2017 14:00 WOLNY
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

KULTURA – EDUKACJA – PROJEKT

Miejskie Centrum Kultury, Skarżysko-Kamienna

1 marca 2017, godz. 14.00–17.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne  o Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Zaproszenie kierujemy  do nauczycieli, animatorów kultury, bibliotekarzy, pracowników ośrodków kultury oraz organizacji pozarządowych, a także urzędników  odpowiedzialnych za kulturę i oświatę  w powiatach staszowskim, włoszczowskim, skarżyskim, kazimierskim, opatowskim i kieleckim.

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej to projekt realizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach  w ramach programu Narodowego Centrum Kultury zatytułowanego  Bardzo Młoda Kultura. Projekt realizowany jest w latach 2016–2018. Mamy nadzieję, że wspólnie z Państwem uda nam się zbudować innowacyjną ofertę edukacyjną dostosowaną do potrzeb lokalnej społeczności.

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej służy pomocą wszystkim, którzy szukają nowych form pracy na rzecz swojego najbliższego otoczenia. W ramach projektu przeprowadzimy między innymi warsztaty nowoczesnych metod animacji i edukacji w kulturze oraz warsztaty pisania projektów kulturalno-edukacyjnych.  Celem naszych działań jest stworzenie płaszczyzny współpracy między instytucjami kultury i oświaty, jako dwoma filarami edukacji kulturowej. Liczymy, że ich efektem będą konkretne projekty, na realizację których zapewniamy finansowanie w formie grantów.

Wszystkich zainteresowanych z powiatu skarżyskiego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 1 marca w godz. 14.00–17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Będzie to okazja, by poznać bliżej założenia edukacji kulturowej i projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej, a także by wspólnie omówić i rozważyć uczestnictwo w warsztatach i konkursie regrantingowym.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Więcej informacji o działaniach realizowanych w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej i programie Bardzo Młoda Kultura można znaleźć na stronie www.saek.pl

 

WAŻNE! aby uczestniczyć w spotkaniu należy wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć do sekretariatu MCK lub wysłać skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. najpóźniej do 24 lutego 2017 r.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 631