Street Food Polska Festival w Skarżysku-Kamiennej

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 03 wrzesień 2016 10:00
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

W dniach 3 - 4 września 2016 r. w godz. 10.00 - 22.00 zapraszamy na pożegnanie wakacji. Tym razem przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Specjalnie dla wszystkich lubiących dobre smaki do Skarżyska-Kamiennej zawita Street Food Polska Festival. 


Festiwal przyjmie dwudniową formułę, tak by amatorzy jedzenia z ciężarówki mogli skosztować jak największej ilości potraw. 

Zjadą się do nas food trucki z całej Polski. Skarżysko na ten czas zamieni się w festiwal smaków świata.

Jedzenie nie będzie jedyną atrakcją weekendu, sobota zapowiada się filmowo - plenerowa projekcja filmu "SZEF", osadzonego jak najbardziej w temacie Food Trakowym. Jest to  komediowa opowieść o perypetiach mistrza kulinarnego, który po stracie pracy postanawia sprzedawać jedzenie właśnie z ciężarówki.

Niedziela to Scena Muzyczna, gdzie na zakończenie zagrają nam  zespoły LOREIN oraz Big Bang Band. Mamy jeszcze kilka atrakcji z zanadrzu, ale to jeszcze niespodzianka.

Nie tylko hamburgery. Myli się ten, kto myśli, że w ciężarówce czy przyczepie można kupić tylko hamburgery, zapiekanki czy frytki. Takie pojazdy to prawdziwe restauracje na kołach, oferujące potrawy z różnych stron świata. W tej chwili jeszcze trudno powiedzieć, jakie dokładnie kuchnie zawitają do nas, ale na pewno będziemy mieli okazję spróbować potraw, jakich nie jedliśmy w życiu. – Amerykańskie burgery oczywiście będą, ale postaramy się, żeby było różnorodnie i jak najatrakcyjniej. Chcemy zaoferować kuchnie, jakich w Skarżysku nie ma – mówi Michał Skoczek, organizator festiwali i właściciel bloga Street Food Polska.

Na podobnych do naszego spotkaniach w innych miastach można spróbować m.in. kuchni japońskiej, meksykańskiej, celtyckiej i wielu innych. Niewykluczone, że pojawi się też znana nam dobrze biała kempingowa przyczepa Niewiadów z zapiekankami, czyli symbolem ulicznego jedzenia w naszym kraju.

Jedzenie i styl życia. Zaletą jedzenia z food trucków jest to, że potrawy przygotowywane są od początku do końca na oczach klientów. Produkty są oczywiście świeże, a potrawy nie tylko smakują, ale też wyglądają świetnie. Street food to zresztą nie tylko doznania kulinarne, to też styl życia. – To coś innego, niż jemy na co dzień. Mamy nadzieję, że mieszkańcom Skarżyska się spodoba – dodaje Michał Skoczek.

Street Food Polska to blog, którego autorem jest Michał Skoczek, kielczanin, ps. Żorż Ponimirski. Obecnie to w zasadzie już nie tylko blog, to wręcz instytucja organizująca zloty food trucków w całej Polsce. W naszym województwie będzie to drugie takie wydarzenie, zlot odbył się w maju w galerii Korona w Kielcach.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1335