Warsztaty komiksu

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 10 wrzesień 2016 13:00
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Miejskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na warsztaty pod hasłem "Czy warto czytać komiksy?". O tym będzie można się przekonać na spotkaniu z Przemysławem Krystianem z Muzeum Zabawek i Zabawy 10 września 2016 r. w trakcie kreatywnych zajęć. Start godz. 13.00.

Uczestnicy poznają historię komiksów i ich powiązania ze sztuką. Organizatorzy planują przekonać wszystkich do zalet czytania i oglądania komiksów. Czy komiksy mogą spowodować spadek czytelnictwa, czy jest odwrotnie?
Dodatkowo każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć własną stronę z obrazkami przy pomocy Gry towarzyskiej: Komiks. Można traktować spotkanie jako powód do dyskusji, czy takie historie obrazkowe są dla wszystkich?
Komiksy to celowa sekwencja sąsiadujących ze sobą obrazów plastycznych i innych, służąca przekazaniu informacji i, lub wywołaniu reakcji estetycznej u odbiorcy ale to tylko teoria, czym są naprawdę będzie można się przekonać w sobotę w tracie kreatywnych zajęć.

Kilka słów o prowadzącym
Przemysław Krystian jest od wielu lat związany z Muzeum Zabawek i Zabawy fan popkultury. Zabawą zajmuje się od praktycznej strony. W pracy udaje mu się realizować pasje związane z grami planszowymi i komiksami. Organizuje spotkania promujące szeroko rozumiane czytelnictwo.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 660