Wernisaż wystawy Barbary Obary "Z potrzeby serca"

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 10 listopad 2017 17:00
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Zapraszamy 10 listopada 2017 r. o godz. 17:00 na wernisaż wystawy Barbary Obary, członkini Skarżyskiego Klubu Twórców SKART.

„Z potrzeby serca” – to nie tylko tytuł wystawy, ale i podsumowania 40 lat pracy twórczej malarki i poetki, Barbary Obary. To spotkanie z autorką pośród Jej barwnych obrazów, kolorowych kwiatów, pełne poezji i muzyki.

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa czynna od 10.11 - 10.12.2017 r.

Barbara Obara - pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej, mieszka w pięknej dzielnicy Rejów. 
Z okien domu widzi migotliwe wody zalewu, otoczone lasem. Piękno jakie otacza ją na co dzień jest źródłem inspiracji w malarstwie i poezji.
Z wykształcenia jest ekonomistką, absolwentką SGH kierunku „Ekonomiki przedsiębiorstw przemysłowych”, następnie ukończyła kierunek pedagogiczny i biblioteczny, co pozwoliło jej pracować w bibliotece szkolnej i jednocześnie rozwijać swoje pasje. Oprócz pracy bibliotecznej mogła dzielić się z dziećmi swoim zamiłowaniem do malarstwa i poezji.

Sama o sobie:

- Moja „przygoda” z malarstwem, niezwykle barwna i twórcza, trwa już ponad 40 lat. W tym czasie spod mojego pędzla wyszło mnóstwo obrazów o różnej tematyce. Obrazy powstają w błyskawicznym tempie, jakby same się malowały, ich powstawaniu towarzyszy optymizm i ogromna radość. Każdy z nich przekazuje zachwyt nad pięknem kwiatów, przyrody, nad całym otaczającym nas światem Rozwijając swój talent z przyjemnością biorę udział w plenerach malarskich, których na moim koncie uzbierała się już pokaźna ilość. Wielokrotnie uczestniczyłam w niezwykle interesujących wystawach zbiorowych, a także indywidualnych. Uzyskałam wiele dyplomów, w tym między innymi Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki za zasługi w upowszechnianiu Kultury i osiągnięcia artystyczne. Moje obrazy zdobią ściany wielu mieszkań w kraju i zagranicą.
Obecna wystawa jest podsumowaniem mojej drogi artystycznej. Mam nadzieję, że każdy odnajdzie tu tę samą radość, jaka towarzyszy mi podczas tworzenia zawsze i niezmiennie już od 40 lat.

Barbara Obara jest członkiem Skarżyskiego Klubu Twórców SKART działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, od początku istnienia Klubu. Należy również do Stowarzyszenia Artystów Plastyków Świętokrzyskich, a także do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach. Wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i poplenerowych. Ale największe znaczenie dla artysty mają zawsze wystawy indywidualne.

Oto niektóre z nich:

 • 2004 r. - Resursa Obywatelska w Radomiu
 • 2005 r. - Centrum Pomp BARTOSZ w Kielcach
 • 2006 r. - Centrum Pomp BARTOSZ w Kielcach
 • 2007 r. - Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie
               - Dom Kultury ŚWIT w Warszawie
               - Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie
               - Osiedlowy Klub SŁONECZKO w Kielcach
 • 2011 r. - Szydłowieckie Centrum Kultury ZAMEK w Szydłowcu
 • 2014 r. - Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej
 • 2017 r. - Osiedlowy Klub SŁONECZKO w Kielcach
BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 494