Wernisaż wystawy malarstwa Mai Malinowskiej

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 30 czerwiec 2017 18:00
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Mai Malinowskiej w dniu 30 czerwca 2017 o godz. 18:00 do Nowej Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Maja Malinowska malarka - amatorka jest rodowitą Skarżyszczanką. Należy do klubu SKART w Skarżysku-Kamiennej, zrzeszającego twórców z różnej dziedziny artystycznej, m.in.  malarzy amatorów. Wielokrotnie brała udział w wystawach zbiorowych, poplenerowych. Obecna wystawa jest pierwszą wystawą indywidualną malarki.

Rysowała "od zawsze" - ołówkiem, węglem, kredkami... W latach szkolnych zainteresowała się akwarelami i farbami plakatowymi. Jednak z biegiem lat zafascynowało ją  malarstwo olejne, któremu wierna jest do dziś.

Przenosi na płótno wszystko to, co ją w jakiś sposób zainspiruje, zaciekawi. Najchętniej maluje obrazy z pogranicza abstrakcji, symbolizmu. Fascynują ją również ludzie, dlatego często maluje ich portrety czy akty.

Malarstwo Mai Malinowskiej jest oryginalne, pełne ekspresji, bardzo zróżnicowane zarówno pod względem tematycznym jak i kolorystycznym.

Gorąco zapraszamy!

Wystawa będzie czynna do 23 lipca 2017 r.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1209