Wystawa fotografii "NOWY ŚWIAT" - Klub Zoom MCK Skarżysko

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 04 czerwiec 2016 08:00
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Nowy świat to kolejna wystawa fotografii skarżyskiej grupy fotograficznej Zoom działającej przy MCK od początku 2016 r.

Na wystawę składa się 22 prace przygotowane w formacie 50x70. Tym razem autorzy fotografii wyruszyli w miejską dżunglę by zobrazować zmiany w zmieniającej się przestrzeni publicznej, jakie dokonały się na przełomie  ostatnich lat.

Napływ funduszy europejskich oraz coraz większe inwestycje miejskie sprawiły, że nasze miasto zaczęło się zmieniać na naszych oczach. Modernizacja przestrzeni miejskich jaki i całej infrastruktury sprawiła, że jednostka, która dokonywała tych przekształceń często nie nadążała się przystosowywać do zaistniałych zmian.

Nieodłącznym elementem krajobrazu miejskiego jest człowiek. I właśnie człowiek, na równi z elementami przestrzeni miejskiej jest bohaterem pokazanych fotografii.

Pomocy merytorycznej autorom zdjęć udzielił artysta fotografik Krzysztof Zając prezes ZPAF Kielce autor cyklu Nowy Świat - Kielce.

Autorzy prac: Albert Gula, Andrzej Janiszewski, Bogusław Jelonek, Bożena Brzezińska, Cezary Szymkiewicz, Krystian Dróżdż, Monika Szymkiewicz, Mirosław Dzięciołowski

Wystawa czynna do 30 czerwca 2016 r.

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 753