X SKARŻYSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "Z Pieśnią do Niepodległej"

Wydarzenie archiwalne
Wtorek, 14 listopad 2017 17:00 WOLNY
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

15 listopada 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się Koncert Finałowy X Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej "Z Pieśnią do Niepodległej" (eliminacje odbędą się 14 listopada 2017 r. godz. 9:00, wtorek).

Organizatorem przeglądu jest Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa w Skarżysku-Kamiennej, Wydział Kultury, Oświaty i Sportu Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Współorganizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I-go stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej. Nad imprezą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Celem Przeglądu jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, tak wśród dorosłych jak i wśród dzieci i młodzieży, ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi  i wychowawczymi, a w szczególności:

  • popularyzacja pieśni patriotycznych wśród młodego pokolenia,
  • kultywowanie tradycji i postaw patriotycznych,
  • integracja środowisk kombatanckich,
  • prezentacja dorobku artystycznego poszczególnych placówek i instytucji,
  • aktywizacja środowisk twórczych,

Konkurs rozpocznie się przesłuchaniami od godz. 9:00 w dniu 14 listopada 2017 (wtorek) w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, ul. Słowackiego 25 wg. szczegółowego programu zamieszczonego na stronie MCK po zamknięciu listy zgłoszeń.

FINAŁ KONKURSU odbędzie się 15 listopada 2017 (środa) o godz. 17:00

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą w Miejskim Centrum Kultury do dnia 3 listopada 2016 (piątek) do godziny 16:00 tylko na druku „Karta zgłoszenia” dostępna do pobrania poniżej.

Pliki do pobrania

Regulamin
Karta zgłoszenia

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 590