Zaduszki Jazzowe - Koncert Duetu Myrczek & Tomaszewski

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 23 listopad 2017 19:00 WOLNY
Adres:

Juliusza Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Skarżysku-Kamiennej zaprasza w najbliższy czwartek, 23 listopada 2017 r. godz. 19:00 do Miejskiego Centrum Kultury na ZADUSZKI JAZZOWE - Koncert Duetu Myrczek & Tomaszewski.

Wstęp wolny !!!

MYRCZEK & TOMASZEWSKI

Wojtek i Pawel 1Projekt tworzą niezwykle utalentowani i uznani w Polsce i na świecie muzycy jazzowi:

wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski. Siła duetu tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy -­‐ zawsze jednak z poczuciem dobrego humoru. W swoim scenicznym dialogu odwołują się do standardów muzyki jazzowej i popowej, które pod ich auspicjami zyskują nieznane dotąd kształty. Jesienią 2014 roku ukazała się płyta duetu „Love Revisited”. Sam album jak i promujące go koncerty zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność w Polsce i Europe. Swoją muzykę artyści prezentowali w prestiżowych salach koncertowych takich jak NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Teatr Roma w Warszawie, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Fiński w Paryżu oraz na scenach festiwali Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Bielska Zadymka Jazzowa, Kolory Polski Festiwal Filharmonii Łódzkiej, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Sofia Jazz Peak Festival w Bułgarii, Celje International Jazz Festival na Słowenii i wielu innych.

Każdy koncert duetu wzbudza zachwyt publiczności i krytyków muzycznych. Oto jedna z recenzji po koncercie na Novej Scenie Teatru Muzycznego „Roma”:

Wojtek i Pawel 2Najgorętszy polski duet jazzowy ostatnich lat, Myrczek & Tomaszewski. Głos i fortepian. Ile razy to już było? Nieważne. Nigdy jeszcze głos i fortepian nie brzmiał w ten sposób, co duet Myrczek &Tomaszewski, a na pewno nie w polskim, czy nawet europejskim jazzie. Wokalista Wojciech Myrczek, pomimo młodego wieku, jest już laureatem wielu konkursów wokalnych, także zagranicznych, m.in. Jazz Voices (Grand Prix, 2011) oraz Shure Montreux Jazz Voice Competition (2013). Polski wokalista, który zachwycił publicznośćinterpretacjami amerykańskich standardów, wie o jazzowej wokalistyce wszystko od Johnny’ego Hartmana po Kurta Ellinga. Śpiew Polaka odznacza się wszystkimi cechami wielkich mistrzów jest w nim nienaganna emisja, imponujące opanowanie oddechu, ale też przede wszystkim frazowanie, po którym poznaje się największych wokalistów. Pianista Paweł Tomaszewski płynnie przechodzi od roli akompaniatora (chociaż to pojęcie umowne) do roli solisty, zawsze w pełnym porozumieniu z wokalistą. To jego styl fortepianowy inwencja melodyczna jest jego głównym wyznacznikiem, ale też niezwykła precyzja w egzekwowaniu perkusyjnej funkcji fortepianu determinuje brzmienie duetu, jako całości. Myrczek &Tomaszewski to fuzja osobowości.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 861