Teatr Dzieciom...

Wydarzenie archiwalne
Poniedziałek, 14 marzec 2016 17:30 10 zł
Adres:

Pałacyk "Sokół", ul. Mickiewicza 7, Skawina

Telefon:

12 276 34 64

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W każdy drugi poniedziałek miesiąca przez cały rok (oprócz wakacji), będziemy spotykać się z najmłodszymi sympatykami teatru. Zobaczymy spektakle o różnej tematyce przedstawiane w kilku formach teatralnych, np. żywy plan, teatr lalek, pantomima. Każdy widz ten młodszy i starszy, znajdzie coś dla siebie…

 

 

8 lutego "Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze"

W czasach kiedy świat był jeszcze taki mały, że „na kulawym koniu można go było przejechać we dwa dni”, panował w Królestwie Srebrnego Szczytu król Patyk z królową Tasiemką. Bardzo kochali oni swoją córkę królewnę Marysię. Dziewczynka była bardzo śliczna, ale będąc ciągle chwaloną i rozpieszczaną stała się samolubna, kapryśna i nieznośna wobec innych. Rodzice postanowili wydać ją za mąż licząc, że inne kochające serce odmieni charakter ich córki. Tylko, kto chciałby mieć tak kapryśną żonę? Czy udało się odmienić królewnę i jaką rolę w tym odegrał czarny łabędź i lodowa góra - dowiedzą się dzieci w spektaklu pt. „Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze”.
Przedstawienie uczące dzieci dlaczego nie warto postępować egoistyczne i jak wiele warte są przyjaźń, miłość czy bycie wrażliwym na drugiego człowieka.
Inscenizacja łączy plan żywy i plan lalkowy. Przedstawienie obfituje w humorystyczny język Kornela Makuszyńskiego i korowód barwnych postaci. Jak w każdym spektaklu Teatru Kikimora, także w tym, dzieci wciągane są w wydarzenia i zabawy.  
Plan mieszany: żywy i lalkowy
Postacie:
  Król Patyk, Królowa Tasiemka, Królewna Marysia, Słowik, Lokaj, Czarny łabędź, Książe Her-Ba-Ta, Książe Słoiczek, Książe Bonjour
Czas trwania: 45-50 min

 

14 marca, „Dobre Uczynki”

Spektakl podzielony na dwie części: teatralną i edukacyjną. W pierwszej części na profesjonalnej, wędrownej scenie pudełkowej, przy użyciu lalek zrobionych ręcznie w technice jawajka zobaczymy bajkę klasyczną na wzór bajek Andersena i braci Grimm.

Główny bohater na swej drodze wędrówki napotyka zamek, a w nim piękną śpiącą Królewną, która okazuje się strasznie kapryśna, niegrzeczna i wyniosła. Zamek nie staje się przyjazną przystanią wędrowca, który rusza w dalszą wędrówkę. Poznajemy w tej podróży złego i prostego Gbura, którego zachowanie odbiega od ideału i wzoru do naśladowania. Najważniejsze, jak to w bajce bywa, dobro i prawdziwa przyjaźń zawsze zwycięża.
Część druga to spotkanie teatralne prowadzone w formie warsztatów. Zapraszamy uczestników do wspólnych zabaw w oparciu o sztukę aktorską. Dzieciaki poznają zagadnienia wykonując ćwiczenia z  dykcji, emisji, impostacji, gestu i ruchu scenicznego. Zostaną zaproszone w kulisy sceny pudełkowej. Poznają lalki (różne techniki lalkowe jawajki, kukiełki, pacynki, maski i marionetki) i technikę animacji poszczególnych "aktorów". Ta część spotkania jest formą edukacji i ma na celu pogłębianie i rozbudowywanie wrażliwości oraz wyobraźni dzieci, w tym także zapoznanie ich z ważnymi aspektami teatru.

Czas trwania spektaklu i części edukacyjnej – 60 minut
Wskazany wygodny strój dla dzieci

 

Przypominamy  "Teatr Dzieciom"

- każdy drugi poniedziałek miesiąca (z wyłączeniem miesiąca lipca i sierpnia)
- stała godzina spektakli -  17.30
- sala teatralna Pałacyku "Sokół"
- bilety w cenie 10 zł w sprzedaży w kasach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz w Pałacyku "Sokół" na godzinę przed spektaklem,

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1155