Wigilijne Spotkanie Mieszkańców

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 20 grudzień 2015 15:00 WOLNY
Adres:

Rynek w Skawinie

Telefon:

12 276 34 64

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz CKiS w Skawinie zapraszaja na tradycyjne Wigilijne Spotkanie Mieszkańców, które odbędzie się na skawińskim Rynku w niedzielę, 20 grudnia, o godzinie 15.00.

Od godziny 15.00 będziemy prowadzić akcję pod hasłem „Świąteczna Reakcja Łańcuchowa”, a w ramach niej stworzymy Łańcuch Mieszkańców - wielką dekorację, którą opleciemy choinkę na Rynku. Będziemy mogli także przygotować własną Bombkę Życzeń, na której wypiszemy świąteczne życzenia i dobre myśli.

Od godziny 16.00 rozpoczniemy oficjalną część Wigilii, tradycyjnie przekazaniem światełka betlejemskiego, życzeniami dla mieszkańców, wspólną modlitwą i łamaniem się opłatkiem. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Kameralny Cantica.

Następnie odbędzie się degustacja potraw wigilijnych, przygotowanych przez skawińskich restauratorów, a w jej trakcie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu muzycznego trio w składzie:

Monika Gębala – aktorka,  wokalistka, głos szkoliła w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie, w klasie Soni Lachowolskiej. Jest laureatką wielu festiwali muzycznych, finalistką Szansy na sukces - za co otrzymała wyróżnienie powiatu, z którego pochodzi "Olkuską Nagrodę Artystyczną". W 2012 roku była wokalistką w chórkach Formacji Nieżywych Schabuff, a w tym roku zadebiutowała również na Festiwalu "Opole KFPP" u boku Olka Klepacza w piosence "Tu i tam". Współpracuje głównie z krakowskimi muzykami, grając w projektach muzycznych "Mo.ja jazz band", "Janusz Blecharz trio", "Hand's up", "Kraina Łagodności", "KRAKowska scena artystyczna", "Via Crucis Poloniae", w przeszłości "Siedem Kotów band" i wiele, wiele innych.

Janusz Blecharz - muzyk, kompozytor, pianista, nagradzany na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Niepokalanowie, twórca muzyki do obrazów Rapsy, prezentowanej na otwarciu wernisażu w Galerii Hernandez w ramach Expo Milano 2015.

Waldemar Gołębski - trębacz, kompozytor, aranżer, założyciel Niteline Jazz. Pod koniec lat 80-tych został laureatem międzynarodowego festiwalu jazzowego Jazz Juniors. Pierwsze szlify i tajniki gry na trąbce odebrał od Henryka Majewskiego. Ostatecznie porzucił ten instrument na rzecz elektroniki, grając na syntezatorze analogowym Akai EWV 2000 z bardzo rzadkim, prawdopodobnie jedynym w Polsce, egzemplarzem kontrolera EVI 1000 (trąbkowa wersja) z 1987 roku. Obecnie gra na EWI 4000s, z którego uczynił swój główny instrument. Stosując wyjątkowe techniki artykulacyjne jest jedynym w swoim rodzaju muzykiem, grającym na analogu w ten sposób.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 962