Kościół pw. św. Michała Archanioła w Sławie

Adres:

Plac im. Ks. Kazimierza Tomkiewicza 1, 67-410 Sława

Telefon:

68 356 62 40

Początkowo był to drewniany kościół. Na początku XVI w. przejęty został przez ewangelików, następnie zwrócony katolikom. Podczas wyścigów konnych urządzonych w Sławie ostatecznie przejęli go katolicy, a dwie podkowy zdjęte z kopyt zwycięskiego konia przybito do okien na zewnątrz świątyni. W 1604 roku został wybudowany nowy kościół murowany przez Melchiora von Rechenberga, właściciela Sławy od 1587 roku. Jest to kościół renesansowy z neoromańską kruchtą, usytuowany jest na zachód od rynku. Znajduje się w nim: Ołtarz główny z początku XVII wieku z przedstawieniem Ukrzyżowanego Chrystusa, Ambona z 1619 roku ufundowana przez córkę Melchiora von Rechenberga oraz Ołtarz boczny późnobarokowy, wzniesiony w II poł. XVIII wieku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1076