Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Ciemny Kąt”

Adres:

Stalowa Wola

Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Ciemny Kąt” to opcja przyjemnego spędzenia wolnego czasu na łonie natury w Stalowej Woli.

Ścieżka znajduje się na terenie malowniczej Puszczy Sandomierskiej, dlatego dojazd do niej jest bardzo łatwy i turyści nie powinni mieć z tym większych problemów. Podzielona jest ona na dwie części, a cechą charakterystyczną jest niestety to, iż są one przegrodzone drogą asfaltową. Pierwsza część posiada długość około 2 kilometrów, zaś druga jest nieco dłuższa, ponieważ idzie się nią przez 3 kilometry. Bardzo ważne jest to, iż trasa ta jest bardzo urozmaicona, a po drodze można minąć wiele ciekawych okazów przyrody. Trasa zlokalizowana jest wokół lasów sosnowych oraz brzozowych. Na trasie tej ścieżki znajdują się specjalnie ulokowane tablice informacyjne, gdzie można dowiedzieć się o fazach rozwojowych lasu, jest to tam wszystko dokładnie opisane. Takie tablicy informują również zainteresowane osoby o tym, jakie rośliny oraz zwierzęta znajdują się na danym obszarze ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Jest ona bardzo chętnie odwiedzana przez turystów na całym świecie. Do wyboru turyści mają spacery indywidualne oraz grupowe. Równie dobrze można skorzystać z pomocy przewodnika, który dokładnie objaśni wszystkim zainteresowanym czym charakteryzują się dane atrakcje turystyczne. Na ścieżce zlokalizowane są miejsca spacerowe, ławki oraz miejsca do robienia ognisk, które są zadaszone, a więc odporne na czynniki zewnętrzne. Jak widać wyraźnie przyjemnie można tam spędzić wolny czas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1162