Linia Hutnicza Szerokotorowa

Adres:

Stalowa Wola

Linia ta powstała w celu przewozu węgla, a także rudy żelaza oraz siarki. Chodziło głównie o to, aby jak najszybciej przewieźć surowce z Polski do Rosji, bez zbędnych przeładunków i zatrzymywania się.

Praca nad tą linią szerokotorową trwała stosunkowo krótki okres czasu, ponieważ od 1976 do 1979 roku. Tym bardziej, że jej długość to prawie 400 kilometrów, to okres ten należy uznać za krótki. Z ciekawostek warto wspomnieć również o tym, że Linia Hutnicza Szerokotorowa, w skrócie LHS, to najdłuższa tego typu linia w naszym kraju. Na tej linii przewozi się nie tylko surowce. Możliwe jest także przewożenie pojazdów takich jak autobusy oraz samochody ciężarowe TIR. Linia Hutnicza Szerokotorowa jest sporą ciekawostką w naszym kraju, a już szczególnie w regionie, przez który przebiega. Nie jest to jednak nic takiego, co warte byłoby przyjazdu w ten region. Linii tej nie możemy przecież zwiedzać, ponieważ tak jak ma to miejsce w przypadku innych linii kolejowych, zakazane jest poruszanie się po torach, a także ograniczona jest możliwość poruszania się w bezpośrednim ich pobliżu. Wszystko to dla bezpieczeństwa ludzi. Jeśli planujemy wypoczynek, bądź zwiedzanie Stalowej Woli i okolicy, to warto wiedzieć, że właśnie tutaj odnajdziemy wspomnianą linię kolejową LHS. Trzeba to jednak uznać za ciekawostkę, a nie za atrakcję turystyczną. Jedno jest jednak pewne. Do Stalowej Woli jak najbardziej każdy powinien się wybrać. Jest to przepiękna miejscowość, która ma nam bardzo wiele do zaoferowania. Nie jest to miejscowość typowo turystyczna, dlatego nie znajdziemy tutaj masy ofert noclegowych i nie spotkamy tysięcy turystów. Stalowa Wola ma jednak w sobie to coś, co warto odczuć na własnej skórze. Jeśli tylko zdecydujecie się tutaj przyjechać, to na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 969