Mauzoleum ofiar terroru w Stalowej Woli

Adres:

Stalowa Wola

Mauzoleum te jest obiektem, który został wzniesiony po II Wojnie Światowej.

Powstało ono w dużym stopniu po to, aby oddać cześć mieszkańcom Stalowej Woli, a także okolicznych miejscowości, którzy niestety polegli podczas walk wojennych, a także którzy zostali zabici w obozach koncentracyjnych i w inny sposób. Jest to na pewno ciekawy obiekt, który warto zobaczyć. Warto zatrzymać się przy nim na chwilę i oddać cześć osobom, które zginęły podczas II Wojny Światowej. Jeśli mamy ochotę zobaczyć mauzoleum ofiar terroru w Stalowej Woli, to musimy udać się na tutejszy cmentarz komunalny. To tam właśnie znajduje się wspomniany obiekt. Na mauzoleum została umieszczona pamiątkowa tablica, która przypomina o zabitych. Znajduje się na niej tekst adresowany do bohaterów, którzy polegli podczas walk w latach 1939-1945. Znajdziemy tutaj listę nazwisk osób, które zginęły, a pochodziły ze Stalowej Woli, bądź okolicznych miejscowości. Czy warto się tutaj wybrać? Jeśli interesujemy się tematyką Wojen Światowych, a w szczególności II Wojną Światową, to jak najbardziej warto. Na pierwszym miejscu powinni to miejsce odwiedzić dzisiejsi mieszkańcy Stalowej Woli i okolicznych miejscowości. To oni żyją teraz w regionie, którego mieszkańcy ginęli za wolną Polskę, za wolne miasta i okoliczne wsie. Jak najbardziej warto oddać poległym i zabitym cześć i hołd, a nawet należy powiedzieć, że się im to należy. Tego typu miejsc w naszym kraju jest całkiem sporo. Są one chętnie odwiedzane przez turystów jak i okolicznych mieszkańców. Nic zresztą w tym dziwnego. II Wojna Światowa jest jeszcze w nas bardzo zakorzeniona i pamiętamy o tych, którzy walczyli za nasz kraj. Czcimy pamięć zabitych. Wybierzmy się więc do mauzoleum ofiar terroru w Stalowej Woli. Naprawdę warto to zrobić!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 771