Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Adres:

ul. 1-go Sierpnia 9 37-450 Stalowa Wola

Telefon:

(15) 842 09 50

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Miejski Dom Kultury, najstarsza i największa placówka oświatowo-artystyczna w Stalowej Woli. Centrum edukacji artystycznej dzieci i młodzieży z terenu Stalowej Woli i okolicznych miejscowości. Podstawowym obszarem działalności MDK jest amatorski ruch artystyczny.

9 listopada 1952 roku w nowo wybudowanym, jeszcze nie dokończonym budynku przy ówczesnym Placu Gagarina, w sąsiedztwie ulicy 1 Sierpnia rozpoczął działalność - Zakładowy Dom Kultury Huty Stalowa Wola. Był przez wiele lat wspaniale działającą przyzakładową placówką kulturalno-oświatową. W 1990 roku HSW przestała być jego jedynym sponsorem. Dzięki staraniom i zabiegom ówczesnego kierownictwa ZDK został uratowany. Jednak w nowych strukturach początkowo stracił na swej świetności. 1 lipca 1991 roku stał się miejską instytucją kulturalną, którą nazwano Miejski Dom Kultury. MDK posiada salę widowiskową na prawie 800 miejsc (parter oraz balkon) oraz sale przeznaczonych na zajęcia zespołowe.

Miejski Dom Kultury jest organizatorem różnorodnych form rozrywki. Na deskach MDK-u wystawiane są sztuki teatralne, koncerty, kabarety jak i operetki, organizowane są przeglądy i turnieje taneczne. W wielu zespołach można rozwijać swoje zainteresowania muzyczne, taneczne, plastyczne (Orkiestra Dęta MDK, Zespół Pieśni i Tańca "Lasowiacy i "Mali Lasowiacy", grupa rytmiczna "Sikorki", Chóry - "Kameralny", "Mały Cantus" i "Lasowiacy", Klub Tańca Towarzyskiego "Mała Volta" i "ReVolta", Zespół Tańca Estradowego "Mała Volta", Zespół Tańca Orientalnego "Nimbooda",  . Uzdolnione muzycznie osoby mogą uczyć się gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, prowadzone są także warsztaty muzyczne, plastyczne czy kursy tańca. Funkcjonuje kilka teatrów, wystawiających kilka premier w ciągu roku (Teatr "OKNA", Teatrzyk "Przytulanka" i Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy)

W budynku MDK funkcjonują dwie sale kinowe kina "WRZOS" oraz działa Uniwersytet Trzeciego Wieku i Klub Seniora "Jarzębinka".

MDK jest organizatorem największej w Stalowej Woli imprezy plenerowej, jaką są Dni Stalowej Woli. Współpracuje z większością instytucji miejskich i powiatowych przy organizacji i obsłudze lokalnych imprez i uroczystości. Posiada profesjonalną kadrę pracowniczą, zarówno instruktorów jak i pracowników technicznych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 970