Muzeum Regionalne w Stalowej Woli „Zamek Lubomirskich”

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Sandomierska 1, 37-464 Stalowa Wola

Telefon:

+48 15 844 85 56

Muzeum te jest bardzo młode. Zostało ono utworzone w roku 1999, więc stosunkowo niedawno. Mieści się w zamku Lubomirskich.

Jest to przepiękny budynek, którego historia zaczyna się w okolicach XVIII wieku. Zamek Lubomirskich przez lata pełnił bardzo różne funkcje. Między innymi przez pewien czas znajdował się tutaj szpital. Miały tu miejsce również koszary wojskowe. Dziś na szczęście zamek pełni funkcję jaka się mu należała od bardzo dawna. Czego możemy spodziewać się po wizycie w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli? Otóż przede wszystkim znajdziemy tutaj przepiękne ekspozycje związane ze sztuką, historią. Muzeum podzielono na kilka działów, między innymi właśnie etnograficzny, archeologiczny, historyczny i dział sztuki. W każdym z nich odnajdziemy masę ciekawych rzeczy. W dziale historycznym odnajdziemy wiele zabytkowych przedmiotów, a także fotografii, które pomogą wyobrazić sobie wygląd, oraz dzieje tutejszego regionu, szczególnie okolic Stalowej Woli. W dziale etnografii w większości zobaczymy zabytki związane z mieszkańcami miejscowości, które leżą nad Sanem. Mamy tu przepiękny zbiór figurek, a także kapliczek. Czekają jeszcze na nas dział archeologiczny, który zawiera między innymi różnego rodzaju przedmioty życia codziennego, używane wiele wieków temu, a także dział sztuki, gdzie odnajdziemy ogromną ilość obrazów i innego rodzaju dzieł. Jak najbardziej warto więc tutaj przyjechać, ponieważ można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć o historii regionu. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli posiada wystawy czasowe oraz takie ekspozycje, które znajdują się tutaj na stałe. Warto sprawdzać jaką wystawę czasową w danym czasie muzeum oferuje i prezentuje, ponieważ są one bardzo interesujące i warto być z ofertą muzea na bieżąco. Jeśli tylko mamy taką możliwość to przyjedźmy do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Takiej wycieczki na pewno nie pożałujemy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1240