Park podworski w Charzewicach

Adres:

Stalowa Wola

Park ten jest najstarszym parkiem w Stalowej Woli. Jego założycielami była rodzina Lubomirskich, która założyła ten park w okolicach XVIII wieku.

W parku tym znajdziemy wiele przepięknych roślin. Mamy tu masę drzew, a także krzewów. Występują tutaj tak samo drzewa iglaste jak i liściastych. Warto również wspomnieć o tym, że park dworski w Charzewicach mieści się na terenie o powierzchni ponad 13 hektarów. Jest więc on całkiem sporych rozmiarów. Teren parku dworskiego to nie tylko drzewa, krzewy i inne obiekty przyrodnicze. Park ten zawiera także wiele zabudowań, które się tutaj przez lata zachowały. Między innymi będąc na terenie parku będzie nam dane podziwiać Pawilon, czyli pałac gościnny rodziny Lubomirskich, a także Myśliwski dworek. Wszystkie zabytki należące niegdyś do rodu Lubomirskich są znane w Stalowej Woli i okolicach. Są one również jak najbardziej warte zobaczenia na własne oczy. Park podworski w Charzewicach jest niestety obiektem, o który za bardzo się nie dba. Wiele osób uważa, że nie ma on swojego uroku. Jednak niekoniecznie musimy się z tym zgadzać. Najlepiej samemu się tutaj wybrać, aby ocenić, czy park jest nadal piękny czy nie. Wędrując alejkami, gdzie w okolicach znajdują się naprawdę stare i ogromne już drzewa, można odnieść wrażenie, że jesteśmy w miejscu niezwykłym. Oczywiście wszystko zależy od tego za czym osobiście przepadamy i co nam się podoba, a co nie. Wiele osób pragnie zrobić sobie sesję fotograficzną właśnie w tym parku podworskim. Często odbywają się tutaj sesje ślubne dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się tutaj w środku tygodnia, wtedy, gdy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że spotkamy tutaj więcej osób. Aby zachwycić się pięknem tego miejsca trzeba spokoju i ciszy. Jeśli je uzyskamy, to wielce prawdopodobne, że park się nam spodoba.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1940