Trasa rowerowa: Stalowa Wola

Adres:

Stalowa Wola

Trasa rowerowa Stalowa Wola- Ulanów-Bukowa-Porytowe Wzgórza-Janów Lubelski-Szwedy-Stalowa Wola to świetne rozwiązanie turystyczne dla mieszkańców gminy Stalowa Wola.

W większości trasa prowadzi drogami asfaltowymi, a więc co za tym idzie trasa nie jest zbyt wymagająca pod kątem technicznym i przyjemnie można podróżować na łonie natury całą naturą. Na trasie tej ścieżki rowerowej znajdzie się wiele ciekawych zabytków historycznych oraz architektonicznych, więc warto się oczywiście na taką wycieczkę udać. Rowery można bez problemów wypożyczyć na miejscu, nie ma z tym problemów, a ważne jest to, iż nie są one drogie. Podczas wycieczki rowerowej nie brakuje też miejsc podjazdowych oraz zjazdowych, więc niektóre odcinki mogą kojarzyć się z ekstremalną jazdą, lecz nie trzeba wybierać właśnie takich odcinków, można je pominąć, wszystko pozostaje w gestii turystów. W jednym z mijanych miasteczek znajduje się bardzo duża hodowla koni, gdzie można po drodze skorzystać z jazdy konnej i skutecznie zrelaksować się na uprawianiu tego sportu pod czujnym okiem instruktora. Trasa nie jest wymagająca, ale na jej przejechanie trzeba przeznaczyć kilka godzin, oczywiście mając na uwadze zwiedzanie oraz liczne przystanki. Ścieżka rowerowa bogata jest też w miejsca, w których można dobrze zjeść i napić się gorących napojów. Oprócz tego na trasie znaleźć można klimatyczny zalew, ale też lodziarnię, dlatego każdy powinien znaleźć coś optymalnego dla siebie. Największą popularnością cieszą się jednak zabytki.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 813