Trasa rowerowa Stalowa Wola - Lasy Janowskie - Stalowa Wola

Adres:

Stalowa Wola

Trasa rowerowa Stalowa Wola - Lasy Janowskie- Stalowa Wola to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu w gminie Stalowa Wola, więc warto wziąć to pod uwagę będąc na wakacjach właśnie w tym regionie.

Trasa jest bardzo zróżnicowana, ponieważ podróżuje się zarówno po drodze asfaltowej, drodze polnej, ale też po kamyczkach i nierównych powierzchniach, więc trzeba być przygotowanym na wymagającą pod kątem technicznym podróż. Ścieżka może nie jest zbyt długa, ale za to bogata w liczne atrakcje turystyczne, takie jak: pomniki poległych żołnierzy, punkty widokowe, leśniczówkę oraz liczne sadzawki. Jak widać wyraźnie jest to naprawdę ciekawa ścieżka, która nie tylko sprawia, że turysta może aktywnie spędzić czas na wakacjach, ale też nacieszyć oczy okazami przyrody. Trasa prowadzi przez laski, dlatego można tam skutecznie wypocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. Ważne jest również to, że jest ona w miarę bezpieczna dla turystów, dzięki czemu nikt nie powinien zrobić sobie tam krzywdy. Rowery można wypożyczyć bez problemów na miejscu, a dużym atutem ścieżki jest to, iż znajdują się tam liczne tablice informacyjne, które poszerzają wiedzę o zabytkach. Można w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego na taką ewentualność decyduje się w dzisiejszych czasach coraz szersza grupa osób, zarówno tych młodych, jak i nieco starszych. Na trasie rowerowej można odsapnąć nad zalewem, delektując się pomnikami przyrody, które warto oczywiście zobaczyć na własne oczy i uwiecznić je na fotografiach.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 645