Trasa rowerowa Stalowa Wola - Sandomierz- Tarnobrzeg- Stalowa Wola

Adres:

Stalowa Wola

Trasa rowerowa Stalowa Wola - Sandomierz- Tarnobrzeg- Stalowa wola to ścieżka o długości 89 kilometrów, więc trzeba się trochę napocić, aby pokonać ją w całości o własnych siłach.

Nie jest to może łatwe zadanie, ale przeznaczone dla osób, które lubią aktywny wypoczynek podczas spędzania wakacji, a takich ludzi jest bardzo dużo. Stan nawierzchni na tej ścieżce jest naprawdę bardzo dobry, więc nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo oraz kontuzje, bo nikomu one nie zagrażają. Po drodze mija się liczne sady oraz laski, gdzie można odetchnąć i zaczerpnąć świeżego powietrza, odpowiednio dotleniając organizm. Na uwagę zasługuje rynek w Sandomierzu, na którym warto się na chwilę zatrzymać i go dokładnie zwiedzić, co może okazać się bardzo ciekawym przeżyciem turystycznym. Na trasie nie ma zbyt dużej ilości podjazdów, dlatego nie trzeba obawiać się o to, że pod kątem technicznym okaże się to zbyt wygórowane przedsięwzięcie sportowe. Każdy turysta powinien sobie poradzić z pokonaniem tej ścieżki, a rower można bez problemów wypożyczyć na miejscu. Na ścieżce zlokalizowany jest m. in. prom Ciszyca, ale też zamek w Sandomierzu. Oprócz tego dłuższą część trasy pokonuje się wzdłuż wału w Koprzywnicy, dlatego też jest to naprawdę malownicza okolica, na którą warto zdecydować się w nudne dni. Asfaltowy odcinek drogi sprawia, iż trasę można pokonywać bez większych problemów również podczas niezbyt komfortowych warunków atmosferycznych, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich zainteresowanych osób.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1010