Trasa rowerowa ze Stalowej Woli do Porytowych Wzgórz

Adres:

Stalowa Wola

Rowerzystów w naszym kraju ciągle przybywa. Z roku na rok jest nas coraz więcej, co może tylko cieszyć.

Jeśli lubimy jazdę na rowerze, to będąc na jakiś czas w Stalowej Woli wcale nie musimy z naszej pasji rezygnować. Co więcej, możemy tutaj wybrać się na naprawdę świetną wyprawę rowerową prowadzącą ze Stalowej Woli do Porytowych Wzgórz, które są chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Jeśli już chcemy się wybrać w taką trasę, to warto zrobić to wybierając trochę dłuższą jej wersję. Ruszając ze Stalowej Woli kierujemy się na Lasy Lipskie, gdzie odnajdziemy po drodze pomnik i krzyż, które postawiono tutaj ku czci partyzantów, którzy w tych lasach ginęli podczas wojny. Trasa przez Lasy Lipskie jest naprawdę ciekawa i przyjemna. Następnie kierujemy się na miejscowość Goliszowiec, skąd jedziemy do Gwizdowa. Następnie musimy kierować się na główną trasę jaką jest Nisko-Janów Lubelski. Jedziemy tak przez dosłownie chwilę i zjeżdżamy na leśną drogę, która zaprowadzi nas do samych Porytowych Wzgórz. Porytowe Wzgórza to świetne miejsce na ekstremalną jazdę na rowerze. Wielu rowerzystów przyjeżdża tutaj specjalnie po to, aby sprawdzić swój sprzęt. Żeby jednak wykorzystać w pełni potencjał tego miejsca trzeba mieć naprawdę profesjonalny i świetnie przygotowany rower. Warto się wybrać na Porytowe Wzgórze również dlatego, że jest to historyczne miejsce, gdzie odbyła się partyzancka bitwa w roku 1944. Odwiedzenie tego miejsca jest więc też po części oddaniem czci partyzantom, którzy tutaj walczyli za ojczyznę. Warto również wspomnieć o tym, że teren, na którym miały miejsce działania bitewne jest dziś rezerwatem przyrody. Jeśli tylko mamy taką możliwość to tutaj przyjeżdżajmy, tym bardziej jeśli lubimy jazdę na rowerze. Na pewno Porytowe Wzgórza nas nie zawiodą!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1468