Zimowe Warsztaty Muzyczne 2017

Wydarzenie archiwalne
Poniedziałek, 16 styczeń 2017 11:00 Zapisy drogą elektroniczną
Adres:

Ul. 1-go Sierpnia 9, Stalowa Wola

Telefon:

15 842 09 61 w. 126

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nadchodzi zima, a z nią zimowa edycja warsztatów muzycznych, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszego miasta. Zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia pracowitych czterech dni, które wypełnią zajęcia w klasach wokalnej, gitarowej, saksofonowej, perkusyjnej, basowej i instrumentów klawiszowych. Finał warsztatów to tradycyjny koncert w sali widowiskowej MDK, na którym uczestnicy warsztatów zaprezentują stalowowolskiej publiczności swoje umiejętności. Jak zwykle kierownikiem artystycznym warsztatów jest wyśmienity muzyk oraz pedagog – Marek Raduli, którego wspomagać będzie znakomita kadra instruktorska w osobach Oli Królik i Ewy Niewdanej-Hady (wokal), Dawida Lewandowskiego (gitara), Marcina A. Steczkowskiego (instr. klawiszowe), Marcina Jadacha (git. basowa), Grzegorza Grzyba (perkusja) oraz Mariusza Godziny (saksofon). Swoją obecność potwierdził również Jacek Królik, który będzie miał zajęcia z gitarzystami w środę 18 stycznia i wystąpi wraz z kadrą warsztatów na specjalnym, wieczornym koncercie z gitarą w roli głównej, w sali kameralnej MDK. Warto być, bo będzie się działo…

Jest nam bardzo miło, że i tym razem klasa wokalna będzie mogła wykorzystać podczas zajęć talent świetnego akompaniatora Marcina Maziarza, który wraz z kadrą wspomagającą (Karolem Godkiem, Dawidem Kosakowskim i Mateuszem Gębskim) będzie akompaniować wokalistom podczas czwartkowego koncertu finałowego. Tym sposobem kolejny raz uda się zagrać koncert bez użycia półplaybacków i mechanicznych „wynalazków”, 100% „live”!.

Wszelkie ogłoszenia dotyczące warsztatów będą dodawane na tej stronie, prosimy śledzić wpisy co jakiś czas.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zimowe Warsztaty Muzyczne w MDK

Termin:

16 – 19.01.2017 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy przyjmowane są tylko drogą elektroniczną do dnia 8 stycznia 2017 roku, po wypełnieniu karty zgłoszenia i odesłaniu na adres

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Karta zgłoszenia do pobrania tu:

zimowe-warsztaty-muzyczne-2017-karta-zgloszenia

W poszczególnych klasach obowiązują limity przyjęć – decyduje kolejność zgłoszeń. Po wyczerpaniu limitu listy są zamykane i publikowane na stronie MDK.  Zgłosić się można tylko do jednej z klas! Maksymalnie możemy przyjąć:


klasa wokalu (Ola Królik / Ewa Niewdana – Hady) – 50 osób
klasa gitary (Dawid Lewandowski) – 30 osób
klasa instrumentów klawiszowych (Marcin A. Steczkowski) – 10 osób
klasa gitary basowej  – (Marcin Jadach) – 10 osób
klasa perkusji – (Grzegorz Grzyb) – 10 osób
klasa saksofonu (Mariusz Godzina) – 10 osób

Gość specjalny warsztatów – Jacek Królik

Akompaniator klas wokalnych – Marcin Maziarz

Kadra wspomagająca – Karol Godek, Dawid Kosakowski, Mateusz Gębski

Opiekunem warsztatów z ramienia MDK jest Rafał Latawiec – tel. 15 842 09 50 w. 126

0gf3r8264

Foto: Jacek Rodecki

 

Spotkanie organizacyjne

Odbędzie się ono bezpośrednio przed zajęciami 16 stycznia 2017 r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej MDK, prosimy o punktualność. Sale będą dostępne dla Was od godz. 10.00 w celu zainstalowania niezbędnego wyposażenia (wzmacniacze, instrumenty, itp.).

Rozkład sal dla poszczególnych grup jest następujący:

Gitarzyści – sala baletowa II piętro – lewe skrzydło MDK
Wokaliści – sale chóralne I piętro prawe skrzydło MDK
Perkusiści – piwnica  – prawe skrzydło MDK
Saksofoniści – sala teatralna II piętro – prawe skrzydło MDK
Pianiści – sala baletowa II piętro MDK – prawe skrzydło MDK
Basiści – sala UTW – lewe skrzydło MDK

Godziny rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych zajęć

oraz przerwę obiadową – zostaną ustalone  zaraz po spotkaniu organizacyjnym na pierwszych zajęciach. Po zakończeniu zajęć w sali perkusistów będzie można pograć i pośpiewać ze sobą w różnych składach i konfiguracjach – najpóźniej do godz. 21.30 (o tej porze należy opuścić salę). Wszyscy instrumentaliści przynoszą ze sobą własne instrumenty! oraz piece i niezbędne okablowanie (w przypadku gitarzystów i basistów) a perkusiści – pałki. Klawiszowcy prócz instrumentu – dodatkowo słuchawki.

Osoby małoletnie

prosimy przyprowadzać do MDK i odbierać z zajęć. Sale będą do Waszej dyspozycji i można w nich przebywać cały czas, prosimy jednak dbać o czystość i porządek w swoim otoczeniu oraz zwracać uwagę na osoby postronne – by nie wydarzyła się np kradzież. Żadna z sal nie może zostać otwarta i bez opieki, z uwagi na pozostawione instrumenty i sprzęt uczestników oraz MDK. Wychodząc – ostatnia osoba powinna zgłosić to portierowi, który zamknie salę.

 Koncert finałowy w sali widowiskowej MDK.

Próby rozpoczną się od godz. 14.00 i potrwają do 17.00 (kolejność prób ustalimy podczas warsztatów z instruktorami). Koncert finałowy rozpocznie się o godz. 18.00, będzie można wówczas zaprezentować to, nad czym pracowaliście podczas warsztatów. Już dziś zaproście swoje rodziny i przyjaciół na ten styczniowy wieczór, który od lat jest niezapomniany dla wszystkich uczestników.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 936