Jutro będzie futro

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 10 czerwiec 2016 18:30 WOLNY
Adres:

 

Stargardzkie Centrum Kultury, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, 73-110 Stargard

 

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! zaprasza na pokaz premierowy filmu "Jutro będzie futro". Jest to pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o przemyśle futrzarskim w Polsce.

Prace nad filmem trwały rok i staraliśmy się, by był jak najbardziej rzetelny i dopracowany. Jest to pierwszy film o przemyśle futrzarskim w Polsce! Praca nad nim była czasochłonna (pochłonęła tysiące godzin pracy) i kosztowna, ale było warto.
Wierzymy, że otworzy wielu osobom oczy. Wierzymy, że dzięki niemu coś się zmieni.

O czym jest ten film?
Przede wszystkim porusza problem ferm zwierząt futerkowych od każdej strony. Opowiada o życiu lisów w naturze i na fermie futrzarskiej. W filmie po raz pierwszy pokazane zostaną materiały z kilkudziesięciu polskich ferm, zebrane przez działaczy śledczych Fundacji Viva! Wypowiedzą się w nim profesorowie, etiolodzy, projektanci i przedstawicie największych w Polsce organizacji zajmujących się prawami zwierząt.
W filmie wystąpią też znani aktorzy, dziennikarze i muzycy, m.in. Maja Ostaszewska, Szymon Hołownia, Drak z zespołu Hunter, Adam Wajrak czy Dorota Sumińska. Zostanie poruszony wątek wpływu przemysłu futrzarskiego na środowisko i tego, jak wypada produkcja futer naturalnych w zestawieniu z produkcją futer sztucznych. W filmie wypowie się też rzecznik Najwyższej Izby Kontroli. Pokazane zostaną interwencje na fermach, pokazy mody i protesty mieszkańców w całej Polsce.

Zwierzęta głosu nie mają. To my musimy być ich głosem. Tym przesłaniem kierowaliśmy się tworząc film. Mamy nadzieję, że zobaczy go jak najwięcej osób, że jak najwięcej usłyszy głos zwierząt i powie "nie" przemysłowi futrzarskiemu. Do zobaczenia!

 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 643