Cudowne źródełko i kaplica św. Kingi

Adres:

Ul.Bandurskiego, 33-340 Stary Sącz

W Starym Sączu nieopodal kaplicy św. Kingi znajduje się źródełko, które przez wielu uznawane jest za cudowne.

Jego woda ma właściwości uzdrawiające, podobno bardzo wiele osób doznało uzdrowienia po jej spożyciu, bądź obmyciu swego ciała tą wodą. Między innymi właśnie te cudowne uzdrowienia miały ogromny wpływ na przebieg procesu kanonizacji św. Kingi. Za cud uznano uzdrowienie pochodzącego ze Starego Sącza profesora Mariana Starczewskiego, który spożywał cudowną wodę ze źródełka. Praktycznie każdy pielgrzym, każda osoba zwiedzająca przybywająca do Starego Sącza, powinna udać się w te tajemnicze, cudowne miejsce. Już wieki temu liczne pielgrzymki z okolicznych miejscowości, ale także z bardzo daleko, nawet z poza granic kraju, przybywały w te miejsce, aby móc obmyć się tą uzdrawiającą wodą. Jeśli już wybieramy się do tak cudownego miejsca, to warto posiadać choć trochę wiedzy na temat najważniejszej postaci Starego Sącza, czyli św. Kingi. Dla tych którzy nie wiedzą warto wspomnieć, że św. Kinga była właścicielką Sądecczyzny, którą otrzymała od swojego męża Bolesława Wstydliwego. Gdy została wdową, wstąpiła do zakonu klarysek. Jej relikwie znajdują się dziś właśnie w Starym Sączu. Wspomniana już wcześniej kaplica św. Kingi znajduje się bardzo blisko źródełka. Za datę jej powstania uznaje się rok 1779. Poprzednio w jej miejscu stała inna kaplica jednak została ona uszkodzona i postanowiono wybudować nową. W kaplicy tej znajduje się przepiękna rzeźba św. Kingi, która według szacunków pochodzi z XVIII wieku. Kaplica jak i cudowne źródełko św. Kingi znajdują się w bardzo pięknej okolicy. Warto tutaj przybyć również po to, aby właśnie zobaczyć te śliczne miejsce, które pozwala na chwilę zapomnieć o codzienności i problemach. Możemy tutaj naprawdę odpocząć, racząc się przepięknym widokiem.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3269