Kościół pw. św. Bartłomieja

Adres:

Szpitalna 3, Staszów

Kościół pw. św. Bartłomieja mieszczący się w Staszowie to jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w tym regionie turystycznym.

Z racji tego ludzie chętnie udają się do tego miejsca, aby zbliżyć się do Boga, pomodlić się i zgłębić swoją wiedzę religijną. Kościół ten powstał już w XIII wieku, ale w pewnym momencie został on doszczętnie zniszczony. Zajęto się jednak jego kompletną odbudową, co udało się w stu procentach. Pierwotnie kościół zbudowany był w całości z drewna, ale po jego odbudowie zmieniono koncepcję i zainwestowano w murowane podwaliny. Bardzo charakterystycznym jego punktem jest piękna wieża na planie kwadratu, z którą warto się oczywiście bliżej zapoznać. Wnętrze świątyni jest bardzo okazałe oraz estetyczne, dlatego ludzie są nim zachwyceni. Pojawiają się tam bogate i stylowo zaprojektowane sklepienia. W XIX wieku dobudowano do kościoła dzwonnicę, która jest naprawdę wzniosła. Element ten reprezentuje styl klasycystyczny i prezentuje się iście znakomicie. Obok kościoła znajduje się także plebania. W środku znajduje się wiele cennych reliktów z dawnych lat, dlatego też dokładne obejrzenie świątyni jest w tym miejscu jak najbardziej wskazane. Budowla zadziwi nie tylko osoby bardzo pobożne, ale także zwolenników architektury. Jest ona stylowa, estetyczna, ale też bardzo wytrzymała, w jasnych kolorach. W pobliżu kościoła znajduje się także dom pogrzebowy, z którego usług można skorzystać zamawiając jednocześnie mszę za zmarłych. Jest to wygodna opcja dla osób pogrążonych w żałobie, dlatego w Staszowie wszystko jest dokładnie przemyślane, aby osoby głęboko wierzące miały zdecydowanie ułatwione życie. Kościół pw. św. Bartłomieja to jeden z najciekawszych zabytków tego typu w okolicy, więc warto udać się tam na zwiedzanie z całą rodziną, a tego posunięcia nikt nie powinien pożałować.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1012