Ratusz w Staszowie

Adres:

Rynek, Staszów

Ratusz w Staszowie to bardzo stylowy zabytek architektoniczny, którym szczyci się to miasto.

Przyjezdni są zachwyceni doskonale prezentującym się ratuszem, w pobliżu którego można znaleźć tereny zielone. Jak widać wyraźnie można w tym mieście bardzo przyjaźnie spędzić wolny czas, o czym na własnym przykładzie zdążyło się już przekonać wiele osób. Ratusz powstał konkretnie w XVIII wieku i zdołał przetrwać w tej formie przez bardzo długie lata. Zwany jest on potocznie kramnicami, tak właśnie ludzie mieszkający w Staszowie odnoszą się w stosunku do miejscowego ratusza. Pełnił on swego czasu funkcje usługowo-handlowe, ale obecnie bardziej skupia się na funkcjach reprezentatywnych. Ratusz znajduje się oczywiście na rynku, gdzie można przy okazji się przespacerować i przyjemnie spędzić czas z ukochaną osobą. Zaprojektowano go w stylu klasycystycznym, dlatego wszelkie jego elementy są ściśle związane właśnie z tym stylem architektonicznym. Wybudowano go w formie murowanej, jest to budynek parterowy, lecz posiada niezwykły czterospadowy dach, który warto obejrzeć niewątpliwie z bliższej odległości. Cały obiekt prezentuje się wspaniale i jest doskonałą wizytówką Staszowa, gdzie turyści bardzo chętnie spędzają swój wolny czas podczas wakacji lub urlopu. Ratusz posiada także specjalnie zaprojektowaną wieżę, która prezentuje się bardzo estetycznie i stylowo. W budynku ratuszowym znajduje się też biblioteka publiczna, gdzie znaleźć można wiele lektur oraz książek z całego świata. Na pewno można w tym budynku spędzić czas na wiele sposobów, dlatego każdy powinien znaleźć tam coś optymalnego dla siebie. We wnętrzu wystawiana jest też niekiedy galeria sztuki, gdzie swoje prace wystawiają okoliczni artyści, dlatego ratusz w dzisiejszych czasach pełni wielorakie funkcje, co widać na co dzień.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 958