Zabytkowy Rynek w Staszowie

Adres:

Rynek, Staszów

Zabytkowy rynek w Staszowie znajduje się w centrum miasta, dlatego też posiada on doskonałą lokalizację i łatwo jest do niego oczywiście trafić.

Wiadomo, że każda wycieczka po Staszowie powinna rozpocząć się od zwiedzania rynku. Na rynku zlokalizowany jest także ratusz. Rynek posiada układ szachownicowy, jest tam bardzo dużo miejsca oraz wiele stylowych kamienic i dużo terenów zielonych. Doskonałe miejsce do uskuteczniania rodzinnych spacerów, więc nic dziwnego, że wielu turystów można znaleźć właśnie na staszowskim rynku. Kamienice znajdujące się na tym rynku są bardzo zabytkowe oraz stylowe. Zdecydowana większość z nich pochodzi z XVIII wieku, ale udało im się przetrwać w bardzo dobrej formie po dzisiejsze czasy. Wiele z tych kamienic posiada charakterystyczne arkadowe bramy, znajdują się tam także niesamowite piwnice. Rynek był kilkukrotnie przebudowywany, dzięki czemu prezentuje się on obecnie naprawdę wspaniale. W ratuszu, który jest głównym punktem rynku można przyjemnie spędzić czas na wiele sposobów. Przede wszystkim znajduje się tam biblioteka publiczna oraz galeria sztuki, dlatego ludzie z artystyczną duszą na pewno znajdą odpowiednie dla siebie zajęcie. Po rynku trzeba poruszać się pieszo, nie można w pewne miejsca wjeżdżać samochodem, ponieważ grozi to oczywiście otrzymaniem mandatu. Architektura znajdująca się na rynku jest wręcz zniewalająca, dlatego każdy turysta będzie z takiej podróży zadowolony. Po rynku można się przejść, dzieci mają także okazję się tam pobawić, a przy okazji można oddychać świeżym powietrzem wśród pobliskich alejek spacerowych. Widać wyraźnie, że wybranie Staszowa na obiekt wakacyjny może okazać się doskonałym wyborem, dlatego ta baza noclegowa zyskuje wśród polskich oraz zagranicznych turystów coraz większą popularność i prędko na gorsze się to nie zmieni.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 999