Kaplica w miejscowości Zielina

Adres:

Zielina

W niewielkiej miejscowości jaką jest Zielina znajduje się śliczna kapliczka. Pochodzi ona z okolic XIX wieku.

Jest to kaplica o bardzo ciekawej konstrukcji. Kaplica jest niewielka jednak na tle innych tego typu obiektów wyróżnia ją dosyć wysoka wieżyczka, która niewątpliwie rzuca się w oczy. Na szczycie wieży znajduje się stalowy krzyż, który świetnie komponuje się z krzyżem znajdującym się nad głównym wejściem do kaplicy. Tutejsza kaplica została wybudowana z zadbaniem o to, aby mogła służyć ludziom przez wiele lat. Wykorzystano do jej budowy cegłę i kamień, dzięki czemu jest znacznie wytrzymalsza niż konstrukcje wykonane z drewna. Wejście do kaplicy zaakcentowano łukiem, co również nie zdarza się zbyt często. Zazwyczaj do tego typu obiektów prowadzą proste wejścia. Całą kaplicę wytynkowano, dzięki czemu prezentuje się znaczniej okazale i nie wygląda na tak stary już obiekt jakim w rzeczywistości jest. Jeśli będzie nam dane zajrzeć do środka tego niezwykłego obiektu, to zauważymy w jej wnętrzu przepiękną figurę przedstawiającą św. Grzegorza. Znajduje się ona przy ślicznym i klimatycznym ołtarzu. Kaplica, która znajduje się w miejscowości Zielna jest naprawdę obiektem wartym zainteresowania. W naszym kraju jest masa przepięknych kaplic, jednak ta ma coś w sobie, co przyciąga i z zainteresowaniem się ją ogląda. Jeśli tylko mamy taką możliwość to warto wybrać się do tej miejscowości, aby tę kaplicę zobaczyć. Kto wie, może będzie to początek niezapomnianej przygody. W naszym kraju znajduje się masa ciekawych kaplic i obiektów sakralnych. Może akurat po obejrzeniu tej przepięknej kaplicy, zdecydujemy się na zwiedzenie wielu innych tego typu miejsc. Naprawdę warto to zrobić, ponieważ oprócz aspektów estetycznych takie miejsca gwarantują przeżycia religijne.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1232