Kościół w Dobrej

Adres:

Dobra

W miejscowości Dobra w gminie Strzeleczki zlokalizowany jest przepiękny zabytkowy kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.

Kościół ten nie jest bardzo starym kościołem, ponieważ pochodzi z roku 1867. Został on wybudowany dzięki pieniądzom otrzymanym od właściciela miejscowości. Według informacji inicjatorką budowy tutejszego kościoła była Hrabina Olga Seherr-Thoss, żona ówczesnego właściciela miejscowości Dobra. Ufundowała ten przepiękny i zabytkowy już kościół, którym możemy się zachwycać po dziś dzień. Obiekt ten jest budynkiem o konstrukcji murowanej. Wybudowano go w stylu neogotyckim. Na jednej z zewnętrznych ścian tego przepięknego kościoła znajduje się wmurowana wielka płyta nagrobna. Płyta ta należy do rycerza jakim był Kasper Rogowski. Zmarł on już dawno temu, ponieważ miało to miejsce w roku 1611. Kościół ten jest przepięknym i niewielkim kościółkiem. Do jego budowy wykorzystano kamień i cegły. Jest to naprawdę śliczny obiekt. Każdy, kto tutaj się znajdzie na pewno będzie zachwycony tym kościołem. W pobliżu kościoła znajduje się także cmentarz, który również warto odwiedzić, jeśli już znajdziemy się w pobliżu kościoła i będziemy chcieli go zwiedzić. W naszym kraju znajduje się naprawdę bardzo wiele ciekawych i zabytkowych kościołów. Wiele osób chętnie decyduje się na zwiedzanie takich miejsc. Na pewno warto to robić, ponieważ są to klimatyczne i wyjątkowe miejsca. Warto to robić również dlatego, ponieważ możemy zobaczyć obiekty, które nie jedno już widziały i przetrwały. Jeśli dotychczas nie interesowaliśmy się starymi i zabytkowymi obiektami kultu religijnego, to po odwiedzeniu Dobrej na pewno zmienimy zdanie. Zwiedzenie tego kościoła doprowadzi do tego, że zapragniemy odwiedzać inne tego typu obiekty znajdujące się na terenie naszego kraju i nie tylko.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1444