Pałac w Pisarzowicach

Adres:

Pisarzowice

Pisarzowice to niewielka wieś, która znajduje się w gminie Strzeleczki.

Jednym z ciekawszych obiektów w tej miejscowości, które warto zobaczyć jest na pewno pałac, który się tutaj znajduje. Pałac ten dawniej był miejscem, w którym mieszkała rodzina Oppersdorffów. Budynek ten jest już dosyć wiekowy, ponieważ pochodzi z XVIII wieku. Jest to obiekt piętrowy, który został wybudowany w stylu późnobarokowym. Pałac ten jest przepięknym i ciekawym obiektem. Niestety przez wiele lat stał opustoszały i niszczał. Tego typu obiekty w naszym kraju są często zaniedbane, ponieważ ich utrzymanie nie należy do najtańszych. Tym bardziej jest trudne ich utrzymanie, jeśli znajdują się w rękach prywatnych. Na szczęście odnalazł się ktoś, kto jest zainteresowany tym, aby pałac w Pisarzowicach odzyskał swój dawny przepiękny wygląd. Jeśli chodzi o jego cechy zewnętrzne, a także wewnętrzne, to obiekt ten posiada sześć filarów, a także sporej wielkości klatkę schodową. W pałacu tym znajdowała się także kaplica. Oprócz tego pałac posiadał swój spichlerz, który składał się z dwóch kondygnacji. Jest to obiekt, który był tak zbudowany, aby pełnić jak najwięcej istotnych funkcji. Już podczas jego budowy, która miała miejsce w XVIII wieku myślano o tym, aby był to nie tylko budynek pałacowy, ale także obiekt użyteczny, świetnie zorganizowany i zaprojektowany. Taki zapewne kiedyś on był. Czy warto zainteresować się tym pałacem w Pisarzowicach? Jest to ciekawostka tej niewielkiej miejscowości, jednak nie jest to obiekt dostępny do zwiedzania. Pałac znajduje się na terenie prywatnym więc nie każdy może do niego zajrzeć. Jeśli mamy jednak taką możliwość to warto przyjrzeć się mu z zewnątrz. Na pewno warto to zrobić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2422