Park w Kujawach

Adres:

Kujawy

Kujawy są niewielką wsią położoną w gminie Strzeleczki.

Jest to przepiękna miejscowość, w której naszą uwagę zwraca otaczająca przyroda, ale również zabudowania pochodzące z wielu wieków temu. Można się nad tym wszystkim naprawdę zachwycić. Znajduje się również tutaj przepiękny park krajobrazowy, który pochodzi z okolic XIX i XX wieku. Jego powierzchnia to ponad 2 hektary. Tak naprawdę nie ma tu tylko i wyłącznie parku, a jest to zespół pałacowo-parkowy. W okolicy parku znajduje się pałac, który niestety lata świetności ma już dawno za sobą. Park znajduje się po północnej i zachodniej stronie wspomnianego już pałacu. Tego typu miejsc w naszym kraju znajdziemy bardzo wiele. Nie jest więc to na tyle ważna atrakcja, aby zdecydować się w ten rejon przyjechać. Jeśli jednak już znajdziemy się w Kujawach w gminie Strzeleczki, to jak najbardziej warto poświęcić chwilę, aby zobaczyć tutejszy park, ale także aby przyjrzeć się pałacowi, który się w pobliżu znajduje. Z ciekawostek warto także wspomnieć o tym, że w niedalekiej odległości od parku znajdują się także różnego rodzaju zabudowania folwarczne, które pochodzą z okolic II połowy XIX wieku. Teren wokół pałacu i przepiękny klimatyczny park są jak najbardziej warte uwagi. Klimat tego miejsca zachwyca i przyciąga ogromne ilości osób, które chętnie spędziłyby tu sporą ilość czasu i zwiedziły dokładnie teren parku i pałacu. Zwiedzenie tego miejsca nie należy jednak do najłatwiejszych. Możemy z pewnej odległości przyjrzeć się temu miejscu, jednak legalnie nie mamy zbytnio możliwości wejścia na teren parku i pałacu. Wielka szkoda ponieważ miejsce te jest warte uwagi z tego względu, że jest to już miejsce historyczne, które nie jedno już widziało. Czy warto tutaj przyjechać? Jeśli tylko mamy taką ochotę i możliwość to jak najbardziej warto.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1376