Rezerwaty przyrody Bory Niemodlińskie

Adres:

Strzeleczki

Jest to przepiękny kompleks leśny. Bory Niemodlińskie są terenem chronionym.

Bardzo chętnie miejsce te odwiedzają turyści, ale także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Rezerwaty przyrody na terenie Borów Niemodlińskich zajmują powierzchnię około 19 hektarów. Całe Bory Niemodlińskie zajmują około 480 kilometrów kwadratowych. Jest więc to naprawdę jeden z największych kompleksów leśnych. Każdy kto lubi w sposób aktywny spędzać swój wolny czas na pewno z wizyty w Borach Niemodlińskich będzie zadowolony. Mamy tu masę miejsca na spacery i piesze wędrówki. Wiele osób zwiedza te miejsce jeżdżąc na rowerze. Tras znajdziemy tutaj co najmniej kilka i tak naprawdę zwiedzenie tego miejsca wymaga od nas poświęcenia mu co najmniej kilku dni, choć to i tak będzie mało. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że miejsce te jest nadzorowane przez aż trzy nadleśnictwa. Są to nadleśnictwo Opole, Prószków, a także Tułowice. Warto także wiedzieć o tym, że na terenie Borów Niemodlińskich znajduje się co najmniej kilka zbiorników wodnych. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ ich okolica jest zazwyczaj naprawdę przepiękna. Spędzając swój wolny czas w Borach Niemodlińskich możemy natrafić na szereg ciekawych roślin, a także na wiele zwierząt leśnych. Atrakcją są liczne torfowiska, które na terenie Borów się znajdują. W okresie grzybobrania w Borach znajdziemy bardzo wiele osób, które szukają grzybów. W roku 2016 znany był przypadek mężczyzny, który znalazł tam 1, 5 kilogramowego borowika. Gdy zrobiło się o tym przypadku głośno to chętnych na grzyby z Borów Niemodlińskich znalazło się znacznie więcej osób. Jeśli znajdziemy się kiedykolwiek w okolicy Borów Niemodlińskich to powinniśmy te miejsce odwiedzić. Naprawdę będziemy zadowoleni z wizyty w tym miejscu, tym bardziej jeśli preferujemy aktywną formę wypoczynku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1705