Stadnina Koni „Moszna”

Adres:

Wiejska 30, 47-370 Zielina

W Zielinej znajduje się świetna stadnina koni. Hoduje się w niej konie sportowe, które będą brały udział w różnego rodzaju wyścigach.

Stadnina ta ma dosyć długą już historię, ponieważ została ona założona w roku 1948. Warto także wspomnieć o tym, że niektóre z budynków jakie możemy w tym miejscu spotkać pochodzą nawet z początku XX wieku. W ciągu swojego istnienia stadnina koni „Moszna” znacznie powiększyła ilość hodowanych koni. Zaczynając od około 20-25 sztuk, dziś stadnina ta może pochwalić się ilością około 200 sztuk koni. Stadnina koni w tym miejscu to nie tylko i wyłącznie hodowla koni. Jest to także miejsce, w którym możemy nauczyć się jazdy konnej. Jeśli już potrafimy jeździć konno, to możemy tutaj przyjechać właśnie po to, aby w ten sposób spędzić swój wolny czas. Stadnina koni „Moszna” oferuje również wycieczki konne, organizuje także ogniska, rajdy konne czy zimowe kuligi. Oferta jest naprawdę ogromna i bardzo atrakcyjna. Warto tutaj przyjechać, ponieważ każdy w świetny sposób może tutaj spędzić wolny czas. Zwiedzający mogą również zapewnić inne atrakcje swoim pociechom takie jak zabawa na placu zabaw, a także odwiedziny wspaniałego mini zoo. Nawet w okresie zimowym organizowane są tutaj jazdy konne. Odbywają się one w tym okresie głównie w godzinach popołudniowych. W sezonie wiosenno-jesiennym jazdy i zwiedzanie odbywają się praktycznie od wczesnego poranka do godzin wieczornych. Ceny w tutejszej stadninie koni nie są zbyt wygórowane. Są one porównywalne z innymi stadninami koni w naszym kraju. Ciekawostką są także przejażdżki bryczką. Jest to naprawdę świetna zabawa i frajda. Jeśli ktoś nigdy nie miał okazji w ten sposób spędzić wolnego czasu, to jak najbardziej powinien to zrobić. Jeśli mamy szansę, to do stadniny koni w „Mosznej” przyjeżdżajmy. Na pewno nie będziemy zawiedzeni.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 622