Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna w Strzyżowie

Adres:

Strzyżów

Gmina Strzyżów jest bardzo bogatym regionem pod względem cudownej przyrody.

Częste wzniesienia, malownicze zbocza, kolorowe wzgórza oraz rzeka Wisłok sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do odbywania przez szkoły zajęć przyrodniczo - dydaktycznych. Ścieżka edukacyjna prowadzi przez piękne zakątki lasu. Początek trasy ma miejsce na polu biwakowym, oraz tutaj ma też swój koniec. Można tutaj znaleźć miejsce na cudowny odpoczynek, schronić się przed niechcianą pogodą, lub zrobić ognisko przy którym można zjeść ciepły posiłek. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci jest przepływający potok. Dodatkowym atutem jest ogrom tablic informacyjnych, z których można się dowiedzieć na temat roślinności oraz zwierząt zamieszkujących zwiedzane tereny. Poza tym można zapoznać się z życiem lasu, jego zegarem biologicznym i prawem według którego się rozwija. Jest to ogromne kompendium wiedzy, które ułatwi przyswojenie informacji przyrodniczych. Aby spacer był komfortowy dla zwiedzających, zadbano o wiele udogodnień. Nad potokiem wzniesiono niewielki mostek, aby nie zamoczyć obuwia. Dodatkowo nad jarami przymocowane są kładki z poręczami, aby nie spaść w dół. Przy wzniesieniach dla wygody zwiedzających, zrobione zostały stopnie i poręcze, które ułatwiają wejście. ścieżka prowadzi do półki widokowej, która urządzona jest nad najgłębszym jarem. Jest to niezwykłe miejsce, z którego można podziwiać niewątpliwie przepiękne widoki Niziny Sandomierskiej i panoramę Podgórza. Cała trasa ma długość ponad 2, 5 kilometra.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1290