Dworzec kolejowy w Strzyżowie

Adres:

Żarnowska, 38-100 Strzyżów

Województwo podkarpackie to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski, zarówno w lecie jak i zimą. Praktycznie każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie bez względu na otaczająca aurę.

Jednym z najciekawszych regionów Podkarpacia jest gmina Strzyżów, która oprócz pięknych widoków oferuje również wspaniałe i bardzo interesujące zabytki. Niewątpliwie mnóstwo bardzo ciekawych budowli, a zarazem malowniczych pejzaży sprawia, że przybywają tutaj turyście zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Warto zatem zajrzeć do Strzyżowa, które choć bardzo niewielkie, ma do zaoferowania mnóstwo niewątpliwie ciekawych i interesujących miejsc. Można do nich zaliczyć układ urbanistyczny, który wygląda jak typowa architektura małego, galicyjskiego miasteczka. W obrębie pięknego rynku usytuowane są niezliczone wręcz kamieniczki, które w większości stanowią pożydowskie parcele, które zostały solidnie przebudowane w II połowie lat pięćdziesiątych. Oprócz tego w Strzyżowie znajduje się piękny i zabytkowy budynek dworca z 1910 r., który przetrwał zawieruchę II Wojny Światowej. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej drogocennych i cenionych budynków w całej gminie, a nie tylko w mieście Strzyżów. Bardzo często można tutaj spotkać szkolne wycieczki, które tropem historii trafiają również pod bramy tego nietuzinkowego dworca kolejowego. Nie ulega wątpliwości, że gminę Strzyżów warto odwiedzić choć raz w życiu, czy to będąc w województwie podkarpackim przejazdem, czy spędzając tutaj dłuższy pobyt. Jest to jeden z piękniejszych regionów, który zachwyca zarówno niebanalną architekturą, jak i fantastyczną przyrodą nietkniętą ludzka ręką oraz nieskażona przemysłem. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie bez względu na indywidualne zapatrywania, wiek, płeć czy nawet zainteresowania.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1112