Szlak turystyczny: Strzyżów–Żarnowa–Strzyżów

Adres:

Strzyżów

Trasa Strzyżów - Żarnowa - Strzyżów jest szlakiem łatwym, prostym i przyjemnym, który został stworzony dla osób początkujących.

Na mapach oznaczony jest kolorem purpurowym i wynosi około 10 kilometrów. Z miejscowości Strzyżów należy kierować się w kierunku wsi Godowa. Po dotarciu na niewielkie wzniesienie, które oddalone jest nieco od głównej drogi, można podziwiać malowniczy, barokowo - klasycystyczny pałac, który został zbudowany w XVIII wieku. Dla miłośników ziemi strzyżowskiej, dostępny jest również piękny, stary park otaczający mury dworu. Podążając dalej drogą ulicy Modrzewiowej, dociera się do wsi Żarnowa. Miejscowość ta ma bogatą przeszłość historyczną z powodu aktywnie działającego tu ruchu oporu podczas okupacji hitlerowskiej. Udając się dalej w kierunku Strzyżowa, widoczna jest rzeka Wisłok, która w tym miejscu zatacza zakole, którego cypel wcina się w dolinę Żarnowskiej Góry. Można podziwiać z tego miejsca niezwykły, bogaty w barwy krajobraz, który pełen jest łąk, lasów, oraz wielu wzniesień. Kolejnym punktem na mapie atrakcji jest Zespół Tunelu Schronowego. Liczy on długość 438 metrów i całkowicie zbudowany został pod ziemią. Dla zwiedzających otwarty jest w okresie wiosenno - jesiennym. Mijając tunel, należy kierować się w stronę „Zadworza”. Po skręceniu w ulicę Żarnowską, trasa prowadzi w kierunku miejscowości Strzyżów. Koniec trasy znajduje się niedaleko stacji autobusowej i kolejowej. W samym Strzyżowie jest mnóstwo atrakcji, które można wpisać na plan wycieczki. Dla zwiedzających dostępne są atrakcje takie jak kościół parafialny, cmentarz żydowski, który pochodzi z końca XIX wieku, oraz zespół pałacowy z tego samego okresu. Dodatkowo można odwiedzić dwór Dydyńskich, który został zbudowany około 1786 roku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1253