Szlak Turystyczny: Strzyżów - Brzeżanka - Wysoka Strzyżowska

Adres:

Strzyżów

Szlak turystyczny Strzyżów–Brzeżanka–Wysoka Strzyżowska umiejscowiony jest na największych wzniesieniach Podgórza Strzyżowsko - Dynowskiego.

W miejscowości Strzyżów dostępnych jest wiele atrakcji, od których można rozpocząć swoją wycieczkę. Zwiedzający mogą odwiedzić takie miejsca jak kościół parafialny, zespół pałacowy pochodzący z XIX wieku, oraz cmentarz żydowski. Dodatkowo warty obejrzenia jest dwór Dydyńskich, który wzniesiony został około 1786 roku. Udając się w pierwszy etap wycieczki należy kierować się w stronę wsi Brzeżanka. Na rozdrożu dróg, podążać należy drogą w stronę lasu. Z tego miejsca rozciąga się przepiękna, malownicza dolina Stobnicy i Wisłoka, a dodatkowym rarytasem są wzgórza otulające całą okolicę. Po przebyciu około 2000 metrów leśna ścieżka kończy się na polu biwakowym, które usytuowane jest na wzniesieniu Brzeżanka. W tym barwnym miejscu można się zrelaksować i nabrać energii na kolejny etap trasy. W ostatnim punkcie szlaku, po dotarciu do miejscowości Wysoka Sztrzyżowska na turystów czeka moc atrakcji. Jest to największa wieś, należąca do Gminy Strzyżów. Największym zabytkiem jest neogotycki kościół pochodzący z 1918 roku. Całość, łącznie z wykończeniami i i elementami wyposażenia zachowana jest w tym stylu. Nierozłączną częścią krajobrazu malowniczej miejscowości są liczne kapliczki. Szlak turystyczny należy do trudnych. Na mapach oznaczony jest kolorem granatowym. Ze względu na liczne podjazdy i zjazdy, które wymagają dobrej kondycji fizycznej, zaliczany jest do tras dla osób z dużym doświadczeniem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1267