Zielony szlak turystyczny Strzyżów - Brzeżankę

Adres:

Strzyżów

Zielony szlak turystyczny Strzyżów - Brzeżanka prowadzi z miejscowości Strzyżów do miejscowości Brzeżanka poprzez pasmo Pogórza Dynowskiego.

Początek trasy wyznaczony jest przy stacji PKP w Strzyżowie. W miejscowości jest wiele miejsc, które służą za atrakcje turystyczne. Już przy samym dworcu można podziwiać pomnik Wincentego Witosa - premiera Rzeczypospolitej z okresu międzywojennego. Kolejnym punktem godnym uwagi jest zespół kościołów pochodzący z XV wieku. Dla zwiedzających otwarta jest również wysoka dzwonnica z tego samego okresu. W bocznym ołtarzu kościoła, można zobaczyć XVII obraz Matki Bożej Strzyżowskiej. Podążając ulicą Witosa, dochodzi się do drogi krajowej 989. Po przekroczeniu rzeki Wisłok, należy podążać jej prawym dopływem - rzeką Stobnica. Po przekroczeniu granicy miejscowości Strzyżów, szlak skręca w lewo. Po wejściu na wzniesienie, które wynosi 278 metrów n. p.m zaczynają się pierwsze widoki na krajobraz regionu. Idąc wzdłuż wyznaczonej drogi mija się potok, oraz brzozowy zagajnik. Trasa kończy się w miejscowości Brzeżanka. Drogi są kręte i często zmieniają swój kierunek, dlatego trzeba być bardzo uważnym, aby nie zejść z trasy. Zielony szlak turystyczny nie jest wymagający pod kątem wspinaczki, natomiast droga często zmienia się z asfaltowej w piaszczystą. Dodatkowym utrudnieniem może być łączenie innych szlaków turystycznych, takich jak czarny szlak z Czudca, czy spacerowy szlak biało-żółty. Szlak turystyczny oznakowany został przez PTTK - oddział Rzeszowski.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1376