Karczma "Rzym"

Adres:

Rynek 1, 34-200 Sucha Beskidzka

Telefon:

33 874 27 97

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Karczma „Rzym” stoi i funkcjonuje na suskim Rynku już od  II poł. XVIII wieku. Została wzniesiona za czasów byłych właścicieli miejscowości - Wielopolskich, którzy wystarali się u króla polskiego Augusta III o przywileje zezwalające na organizowanie  w Suchej 12  jarmarków w ciągu roku. Karczma od początku istnienia pełniła rolę miejsca o szczególnej symbolice. Właśnie tu, handlujący na sąsiednim jarmarku pieczętowali udane transakcje. Karczma „Rzym”  stanowi przykład architektury drewnianej, nawiązującej bezpośrednio do tradycji budownictwa ludowego regionu Podbeskidzia. Stała się przez to jednym z punktów wytyczonego w 2002 roku szlaku architektury drewnianej Małopolski.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 715