Koncert SŁAWEK JASKUŁKE TRIO

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 11 marzec 2016 20:00 50 zł
Adres:

Ul. Biała Woda 13, Szczawnica - Jaworki

Telefon:

182622266

SŁAWEK JASKUŁKE - fortepian
Pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy International Performing Arts Center w Moskwie. W lipcu 2012 roku z recitalem solowym wystąpił w Ogrodach Luksemburskich w Paryżu. Reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hong Kongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty “Jaskułke - Hong Kong”. Twórca projektu “Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo na EXPO 2010 w Shanghaju oraz scenie Forbidden City Concert Hall w Pekinie i Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze.

MAX MUCHA - kontrabas
Kontrabasista urodzony w Częstochowie. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej
w Katowicach. Obecnie mieszkający w Berlinie gdzie kształci się pod okiem Grega Cohena w Jazz Institut Berlin. Laureat Jazz Juniors, Getxo (Hiszpania), oraz Jazz Hoeilaart (Belgia) gdzie został wyróżniony nagrodą dla najlepszego kontrabasisty konkursu.

KRZYSZTOF DZIEDZIC - perkusja
Krzysztof Dziedzic - jak sam mówi - kiedy gra solo, czasami wyobraża sobie, że walczy. Z liceum muzycznego wyrzucony za zachowanie, bo często wdawał się w bójki i awantury. Terminował u boku Tomasza Szukalskiego, który nauczył go wykorzystywać łobuzerski charakter w graniu na bębnach. Podczas współpracy z Nigelem Kennedym chuligaństwo i łobuzerka zaczęły się na skalę międzynarodową, bardzo często z udziałem policji. Na szczęście kilka lat temu proces ten został zatrzymany. Dziś - w tym znakomicie ułożonym muzyku - dalej można odczuć jego wybuchowy temperament, który słychać za bębnami czołowych artystów jazzowych na świecie 

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 939