Wysoka

Adres:

Jaworki

Wysoka (1050 m n.p.m.) to najbardziej wysunięty szczyt tzw. Małych Pienin, położony na granicy polsko-słowackiej, nazywany również Wysokimi Skałkami.

Jest to Najwyższe wzniesienie Pienin, które zaliczane jest do Korony Gór Polski. Osiągając szczyt Wysokiej możemy podziwiać niesamowitą panoramę rozciągającą się na wszystkie trzy części Pienin – Gorce, Tatry, Beskid Sądecki oraz na część Słowacką. Przy dobrej pogodzie można podziwiać również Babią Górę oraz Pilsko w Beskidzie Żywieckim. Na Wysoką prowadzą dwa szlaki turystyczne – niebieski – biegnący grzbietem małych Pienin lub zielony który rozpoczyna się od Wąwozu Homole w miejscowości Jaworki. Podejście na szczyt Wysokiej możemy wybrać oznakowanymi szlakami lub nieoznakowaną skalistą ścieżką która pnie się stromo ku górze. Sam szczyt Wysokiej podcięty jest skalnymi urwiskami a wierzchołek góry zajmuje niewiele miejsca. Podejście ułatwiają metalowe schody i barierki a sam szczyt góry zabezpieczony jest barierkami ze wszystkich stron. 

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 972