Muzeum Skarbów Ziemi i Morza

Wstęp:

Płatny

Adres:

Ul. Słodka 1, Szczebrzeszyn

Telefon:

515 167 912

Szczebrzeszyn to bardzo ciekawe miasto. Oprócz zabytków historycznych można tutaj znaleźć inne ciekawe miejsca.

Jednym z nich jest Muzeum Skarbów Ziemi i Morza. Mieści się ono w restauracji Klemens. Budynek liczy 120 lat. Początkowo był w bardzo złym stanie ale właściciel wyremontował go i dzisiaj jest taką małą wizytówką Szczebrzeszyna. Jego właścicielem jest Mirosław Nogalski i jego zona Jolanta. Można tutaj obejrzeć wystawę, na która składa się ponad 1000 eksponatów pochodzących z całego świata. W zbiorach muzeum znajdują się szlachetne kamienie, biżuteria, srebro a także minerały takie jak siarka czy kauczuk. Eksponaty pochodzą z różnych zakątków świata : z Hiszpanii, Rosji, Pakistanu, z Sahary i oczywiście z Polski. Nie mogło zabraknąć polskiego bursztynu, skamieniałości czy odcisków morskich ryb czy muszli. Kolekcja kamieni i minerałów jest naprawdę imponująca. Przepiękne kryształy, agaty, szmaragdy, rubiny, lapis lazuli i wiele innych. Jest tu nawet specjalna wystawa meteorytów. O każdym przedmiocie bardzo ciekawie opowiada właściciel kolekcji. Poza tym w obiekcie organizowane są spotkania z ciekawymi gośćmi, którzy opowiadają o swoich podróżach, pokazują zdjęcia i ciekawe filmy ze swoich wypraw. Muzeum Skarbów Ziemi i Morza to bardzo ciekawe miejsce. Nie czuje się w nim atmosfery typowej dla znanych muzeów. Jest to klimatyczne i gościnne miejsce. Poza tym po obejrzeniu wystaw można pogrillować w kamiennym piecu a nawet zobaczyć jak tłoczy się na zimni olej z rzepaku. Można nawet spróbować samodzielnie wyprodukować olej. Restauracja słynie również z dobrej kuchni, z tradycyjnymi lubelskimi potrawami. W pobliżu restauracji właściciel ustawił oryginalny młyn wiatrowy, który stał się niewątpliwą atrakcją w całej okolicy. Jest też plac zabaw dla dzieci i piękny ogród.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1399