Ścieżka dydaktyczna "Zielony Szlak"

Adres:

Tarnobrzeg

Ścieżka dydaktyczna "Zielony Szlak" to szlak turystyczny zlokalizowany w miejscowości Tarnobrzeg.

Przeznaczona jest ona zarówno dla wycieczek pieszych, jak i tych rowerowych, więc naprawdę przyjemnie można spędzić tam wolny czas. Bardzo często podróżują nią wycieczki szkolne. Rozpoczyna się ona w bliskiej odległości klubu sportowego Siarka Tarnobrzeg, który można przy okazji dokładnie zwiedzić. Ścieżkę można przejść na dwa sposoby, a więc można zdecydować się na dużą pętlę, która liczy sobie 4. 5 kilometra oraz na małą pętlę, która ma 3 kilometry. Jak widać długość trasy nie jest zbyt wymagająca, a szlak nie jest też trudny pod kątem technicznym, więc na taką wycieczkę można zabrać nawet dzieci, dla których będzie to niesamowite przeżycie. Trasa ta jest bogata w liczne tablice informacyjne opisujące występujące tam rośliny, zwierzęta oraz minerały. Pod kątem dydaktycznym taka wizyta na pewno każdemu przyniesie wymierne korzyści. Na trasie znaleźć można wiele starych kapliczek, miejsce na rozpalenie ogniska, strzelnicę myśliwską, czy też dużą ilość drzewostanów, które dopiero się rozwijają. Jest to miejsce przeznaczone zwłaszcza dla miłośników przyrody, których na całym świecie nie brakuje. Warto więc zdecydować się na wizytę w Tarnobrzegu i przybliżyć sobie informacje o ciekawych okazach przyrody z tego regionu, a jest na co popatrzeć. Można tam też wypatrzeć drzewa pomnikowe oraz liczne uprawy, np. dębów, brzóz oraz buków. Miejsce to jest godne polecenia osobom w różnym wieku.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1450