Dwór Padewiczów w Tarnobrzegu

Adres:

Tarnobrzeg

W okolicach Tarnobrzega, a także w samej miejscowości znajduje się wiele ciekawych obiektów takich jak dwory i pałace, które powstały bardzo dawno temu.

Jednym z takich dworów jest niewątpliwie Dwór Padewiczów. Dwór ten powstał w okolicach XIX wieku. Właścicielami byli Padewicze. Miejsce, w którym zdecydowali zbudować dwór było naprawdę przepiękną okolicą. Dziś również jest to okolica warto odwiedzenia, choć jak wiadomo przez lata wszystko się zmienia, również krajobraz. Po jakimś czasie zdecydowano się na rozbudowę tutejszego dworu. Miało to miejsce w roku 1866. Dwór Padewiczów, który możemy dziś podziwiać to klasycystyczny dwór, który posiada przepiękny i stylowy czterokolumnowy ganek. Takich dworów w naszym kraju zachowało się całkiem sporo, jednak w tak świetnym stanie jest ich niewiele. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że w pobliżu przepięknego Dworu Padewiczów znajduje się Zielony Szlak Pieszy prowadzący z Sandomierza, aż do Majdanu Królewskiego. Czy warto się tutaj wybrać? Jak najbardziej tak. Przede wszystkim w okolicach Tarnobrzega znajdziemy masę świetnych ofert noclegowych za niedużą cenę, co tylko może zachęcać do przyjazdu w te strony i zatrzymaniu się tutaj. Po drugie warto tu przyjechać, aby właśnie zapoznać się z historycznymi obiektami, które dziś możemy jeszcze podziwiać, jednak nie wiadomo jak długo będzie to możliwe. Dwór takie jak Padewiczów są prześliczne i naprawdę warte uwagi. Wymagają jednak ogromnych nakładów pieniężnych, aby mogły nadal funkcjonować i być podziwiane. Niestety nie wszystkie jesteśmy w stanie remontować i odnawiać z tego też względu wiele tego typu obiektów powoli zaczyna przeistaczać się w ruinę. Jeśli więc będziemy w okolicach Tarnobrzega, to przyjedźmy zobaczyć ten dwór. Na pewno wrażenia będą niezapomniane.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2104