Jezioro Tarnobrzeskie (dawna kopalnia odkrywkowa siarki)

Adres:

Tarnobrzeg

Jezioro Tarnobrzeskie jest bardzo ciekawym miejscem. Nie jest to naturalne jezioro.

Zostało ono utworzone, ponieważ zdecydowano się zalać wodą ogromne wyrobisko górnicze. Jego powierzchnia to około 450 hektarów. Przy czym głębokość może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów. Nie jest to również stary zbiornik, ponieważ powstał on stosunkowo niedawno. Prace nad jego budową trwały od początku lat 90-tych ubiegłego wieku, a zakończenie ich miało miejsce w 2009 roku. Jezioro to powstało na terenie dawnych wykopalisk kopalni odkrywkowej siarki. Warto także wspomnieć o tym, że w ostatnich latach stała się to spora atrakcja turystyczna dla Tarnobrzega i okolicznych miejscowości. Przede wszystkim za sprawą tego, że przy jeziorze funkcjonuje plaża. Jezioro to zalicza się także do najczystszych jezior w naszym kraju. Woda jest praktycznie krystalicznie czysta. Plaża również jest bardzo zadbana. Po prostu jest to jedno z lepszych miejsc na wakacyjny wyjazd. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim możemy wziąć udział w wielu rodzajach zawodów pływania, które są tutaj bardzo często organizowane. Znajduje się tutaj również miejsce do zagrania w siatkówkę na plaży. Możliwości miłego i aktywnego spędzenia wolnego czasu jest naprawdę bardzo wiele. Każdy kto pragnie wypocząć nad wodą, powinien przemyśleć przyjazd do Tarnobrzega, aby udać się nad tutejsze jezioro. Tak wspaniałych warunków nie znajdziemy prawdopodobnie nigdzie indziej. Teren w pobliżu plaży jest świetnie przygotowany i zorganizowany do przyjęcia wielu turystów. Znajdziemy tutaj miejsce, w którym zjemy, a także w niedalekiej odległości od jeziora są miejsca noclegowe. Przyjazd tutaj jest naprawdę świetnym wyborem na wakacyjny wypoczynek. Jeśli zależy nam na dobrych warunkach, czystej wodzie i atrakcyjnej okolicy, to nie może nas zabraknąć nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1052